Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert kivan mindenki konnyu...

Miert kivan mindenki konnyu szulest?

Figyelt kérdés

En ezt most komolyan nem ertem...32 hetes vagyok, nem felek a szulestol de mindenki konnyu es szep szulest kivan...miert is? Tapsztalt anyukakkal beszelgetek, beszelgettem....meg senki a korombol nem mondta, hogy a szules szep volt....az masik tal teszta, hogy a baba erkezese mindent elfelejtet...vagy esetleg van valaki aki kimondottam elvezte a szuleset es a fajdalommal teli perceket, orakat netalan napot?

Ez tenyleg csak egy kerdes..nem kell felhaborodni ha valakit zavar...erdekelne a velemenyetek.Koszi:-)


2008. máj. 12. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mert bármennyire nem félsz tőle és a fájdalmas részét is gyorsan elfelejted, azért nem mindegy, hogy pár óra alatt túl vagy rajta vagy esetleg tizen órákat vajúdsz.
2008. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottad senkitől, hogy a szülése szép volt?

Akkor most tőlem (bocs, most sem fogod hallani, csak olvasni): Szép volt a szülés.

Nekem tényleg szép volt. Fájt, ez tény, de a fájdalommal együtt is szép volt. Maga a tudat, hogy világra hozom a gyermekemet, nekem nagyon széppé tette. Az egész számomra egy csoda, ahogy az én testemből születik egy másik élet. Ez nekem igenis szép. Oké, ott a fájdalom, meg a vér, meg maszat, meg kínlódás, de nekem valahogy nem ez volt a fontos. Nem azt mondom, hogy a szó megszokott értelmében élveztem, nyilván nem, de bármennyire kínlódtam, mellette végig boldog voltam. És amikor a babámat a hasamra tették, az meg leírhatatlan érzés.

Hát én ilyet kívánok Neked is!

2008. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

A nők egészen kis százaléka a szülést a szexuális együttléthez hasonlítja. Azt mondják, legalábbis van valami hasonló a két érzés között.

Láttam már olyan szülést, amit a nő maga vezetett le. Állva, hogy a gravitáció is segítsen... és előre megtanult mindent, hogy mikor mi következik, és mire figyeljen. Persze volt segítsége is.

2008. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hmm....koszi a velemenyeket, valszokat....:-)
2008. máj. 12. 14:19
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is szép élmény mind a három szülésem ;) Ha vállalnék babát még, akkor azt a szülés élményéért, és az első 6 hétért tenném, én ilyenkor más világban élek, mint a drog :D

Mondjuk sosem drogoztam.

Szóval igen, nekem könnyű is volt, 2-2-2,5 óra alatt szültem, ha mondjuk 10 órát kellett volna vajúdni, lehet, mást gondolnék...

2008. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem mondom,hogy kifejezetten szép a szülés,igen is fájdalmas,és nehéz.Èn mindíg csak azt íro,hogy könnyü szülést,mert tudom,hogy milyen a nehéz.38órát vajúdtam a lányommal.Nem ondom megérte,mert egy gyönyörü egészséges kislány.Ès tény mindent elfelejt az ember.

De nekem sem volt szép,de nagyon meghatározó.

2008. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia maga a szülés csodálatos élmpény,és utánna ha kezedbe adják a babát mécsodálatosabb.Én 35-38órát szenvettem,de megérte.Én most a másik babámat várom és bevalom nagyon is félek hogy közeledik a szülés.Május vége sajnos hamar itt van.
2008. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom kifejezetten szép dolognak a szülést, fájdalmas, nehéz, sok mocsokkal járó dolog, de ettől függetlenül az egész életre kihatással van. Én mióta szültem, kicsit mindent máshogy nézek. A szülésben az volt a szép, amikor már vége volt, és megkaptam a babámat. De ez egy szükséges dolog, ezt minden nőnek ki kell bírni, aki gyereket akar. Én sajnos túl sokat olvasgattam olyan történeteket, ahol a szülést egy nagyon szép, csodálatos, gyönyörű élménynek állítják be, ahol sose említette senki, hogy ez mekkora fájdalmakkal jár, így én valahogy nem is készültem fel rá, hogy ez fájni fog. Persze tudtam, hogy valamennyire fájni fog, de kb. akkora fájdalomra számítottam, mint egy fájdalmas pattanás kinyomása... Hát őszintén, nagyon más volt, mint amire számítottam. És egyáltalán nem felejtettem el, hogy mennyire fájt, bár arra már nem igazán tudok visszaemlékezni, hogy konkrétan mit éreztem, csak azt, hogy nagy fájdalmaim voltak. Ettől függetlenül szeretnék még gyereket, csak mostmár tisztában vagyok vele, hogy mi lesz a szüléskor.
2008. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bendzso ***** válasza:
100%
szia! a szép szülés kívánása amolyan közhely, meg nem tud mit mondani... szerintem. ne hallgass meg rémtörténeteket, mert azokból van rengeteg. a szülés maga a csoda! kétszer éltem át, a harmadikat még tartogatom :0) tény,h fájdalmas és a poklok poklát járod meg és hiába a sok jókívánság a sok szép könnyű szüléssel kapcsolatban, ezt végig kell csinálni. de a fantasztikus az egészben az, h amikor szülsz és fáj, akkor benne vagy és nem úgy érzed, h kínok közt szenvedsz (max. utólag, amikor nézegeted a kisbabát döbbensz rá, h te jó ég, hogy fért ez ott ki? az nagyon fájhatott...), amikor meg előbújik a baba, akkor meg abban a pillanatban elfelejted a fájdalmat! bezzeg a gyökérkezelés... na, arra a mai napig emlékszem! nem is kell félni a szüléstől, a világon a legtermészetesebb dolog. a legcsodálatosabb és nagyon irigyellek :0)))
2008. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.....:-)))

Lelkileg es testileg is probalok keszulni ra....meglassuk mi jon ki belole:-)

Felkeszulok a legnagyobb fajdalmakra hatha nagy csalodasban lessz reszem:-)

2008. máj. 12. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!