Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mellettetek volt első éjszaka...

Mellettetek volt első éjszaka a babátok? Nekem nem, én döntöttem így, de nagyon bánom!

Figyelt kérdés
Nekem este 6-kor lett meg a fiam és fél 9-kor vittek fel a szobámba, de pisilni is nehezen tudtam kimenni, mert nagyon szédelegtem. 12 órát vajudtam, hosszú volt a kitolás is :-( Elfáradtam! 9-kor bejött a csecsemős, és megkérdezte, hogy hozza-e ki a babámat. Első baba, annyira féltem, hogy nem fogom tudni ellátni! Azt mondta, hogy ha gondolom, akkor majd holnap fürdetés után megkapom, addig pihenjek. Rábólintottam, de azóta is gyötör a lelkiismeret, hogy a babám első éjszakája ebben a világban magányosan telt!! Szinte semmit nem aludtam, de azért valamennyit csak pihentem. Másnap kihozták, nem győztem gondolatban bocsánatot kérni tőle! Tudjátok, ilyenkor a szokásosnál is érzékenyebb az anyuka, hát én emiatt bőgtem folyton. Mostmár itthon vagyunk, de még mindig bánt. Mindenhol arról van szó, hogy milyen fontosak az első együtt töltött órák, a cicirehelyezés, meg ilyesmi! Ezzel én is egyetértettem, de akkor mégsem éreztem késznek magam rá. Ezt az érzést nem mondtam még el senkinek, szerintem úgysem értenék. De ti tudjátok miről beszélek. Más is döntött így? Vagy nem kellett volna mitől félnem? Tényleg olyan sokat számít az első pár óra?
2009. júl. 22. 09:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van,inkább te voltál magányos. Neki minden új, nyitottan fogadja. Nem panaszkodik, csak figyel, hogy lassan leszűrje, mi is a világ rendje .)
2009. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét fiam mellettem volt-a nagy 17 éves múlt,akkor jött be ez a rendszer,a pici 14 hós,nála is egyértelmű volt-de hozzá tartozik a dologhoz,nagyon könnyű és gyors szülésem volt(az elsőnél 4 óra,a 2.nál 3 óra volt,a kisebbnél gátmetszés se kellett).Sztem ne legyen lelkiismeret furdalásod,lehet,h a te helyedben én is így döntöttem volna.Nem gondolom,h bármit is elrontottál volna,ami kettőtök kapcsolatát illeti.
2009. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt! Ahol én szültem (MÁV kórház Bp) senkivel sem lehet első éjjel a babája! Én egyszer még be is adtam a 2. vagy 3. éjjel mert nagyon sírt nem tudom miért és miután órákig kint sétáltam vele a folyosón, hogy ne zavarjam a többieket(ráadásul csaszis vagyok...képzelheted, állni is nehezemre esett) végül feladtam és beadtam a csecsemősökhöz. Utána már nem volt gond.

Nekem a császár miatt csak megmutatták 2 percre adtam egy nagy puszit a kis pofijára és csak másnak reggel láttam viszont. Este fél 7 -kor szültem.

5 hós anyuka

2009. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a babád is pihent, első napot szinte végigalusszák. Szoptatni meg biztosan átmentél hozzá. Hidd el, bőségesen "jóváteszed", hiszen te leszel ott neki mindig, ha bármi bántja és ez többet jelent, mint az első éjszaka! Kitartást és sok erőt kívánok! 14 hós kislány anyukája, aki szintén egyedül volt első éjjel, de mégis imád, mert én vagyok az anyuja, aki itt van neki mindig! :)
2009. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!