Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mellettetek volt első éjszaka...

Mellettetek volt első éjszaka a babátok? Nekem nem, én döntöttem így, de nagyon bánom!

Figyelt kérdés
Nekem este 6-kor lett meg a fiam és fél 9-kor vittek fel a szobámba, de pisilni is nehezen tudtam kimenni, mert nagyon szédelegtem. 12 órát vajudtam, hosszú volt a kitolás is :-( Elfáradtam! 9-kor bejött a csecsemős, és megkérdezte, hogy hozza-e ki a babámat. Első baba, annyira féltem, hogy nem fogom tudni ellátni! Azt mondta, hogy ha gondolom, akkor majd holnap fürdetés után megkapom, addig pihenjek. Rábólintottam, de azóta is gyötör a lelkiismeret, hogy a babám első éjszakája ebben a világban magányosan telt!! Szinte semmit nem aludtam, de azért valamennyit csak pihentem. Másnap kihozták, nem győztem gondolatban bocsánatot kérni tőle! Tudjátok, ilyenkor a szokásosnál is érzékenyebb az anyuka, hát én emiatt bőgtem folyton. Mostmár itthon vagyunk, de még mindig bánt. Mindenhol arról van szó, hogy milyen fontosak az első együtt töltött órák, a cicirehelyezés, meg ilyesmi! Ezzel én is egyetértettem, de akkor mégsem éreztem késznek magam rá. Ezt az érzést nem mondtam még el senkinek, szerintem úgysem értenék. De ti tudjátok miről beszélek. Más is döntött így? Vagy nem kellett volna mitől félnem? Tényleg olyan sokat számít az első pár óra?
2009. júl. 22. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tettél vele semmi rosszat, a babádnak nem lesz etöl semmi baja. Sokkal fontosabb volt, hogy te eröt gyüjtsél anehéz szülés után. Ha ennyire kimerült voltál, akkor ugyse tudtál volna a babára figyelni, illetve vele törödni - ezért helyesen döntöttél.

Viszont arra figyelj, hogy ne lovald bele magad ebbe a lelkiismeretfurdalásba, mert az viszont sokkal többet árthat kettötök kapcsolatának. (Egy négy gyerekes anyuka)

2009. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most is rámjön a pityergés, ha belegondolok! Nagyon szeretem és bánt, hogy egyedül hagytam. Remélem, el fog múlni ez az érzés! Biztos a hormonok is szórakoznak velem :-) Köszi a válaszodat!
2009. júl. 22. 09:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve még senki nem volt anyja mellett első éjjel, és mégis viszonylag normálisak lettünk. Van időtök még bepótolni. Ő is aludt fáradt volt. Sokat nem vett észre. Még együtt tölthettek kb 7.000 éjszakát, nyugi!

A csecsemős tapasztalt szakember, látta, hogy akkor ott nektek mi a jó, és olyat ajánlott. Nem maradtál le semmiről.

De lelkifurdalással kezdeni a kapcsolatotokat, nem túl jó ötlet. amit Te teszel, a te gyermekednek az pont úgy lesz jó. Minek ismerkedett volna egy nyűgös fáradt anyuval? az első randira se kimerülten méssz!

2009. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jajj, de aranyosak vagytok!! Arra nem is gondoltam, hogy a babám is elfáradhatott és pihent ő is!! Ezzel a gondolattal már kicsit könnyebb! Köszönöm a bíztatást!!
2009. júl. 22. 10:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj ezen, nagyon jó helyen volt a babád. :)

Az első éjjel nekem nem is engedték, hogy velem aludjon, a második éjjel velem volt, aztán utána két napig kék fény alatt volt, ki se vehettem, csak amíg tisztába tettem. Szóval mi a 4 éjszakából csak egyet tudtunk a kórházban együtt tölteni, viszont azóta minden éjjel mellettünk van, igaz ő a kiságyában, de karnyújtásnyira.

Ne emészd magad, jól döntöttél, fel a fejjel. :)

2009. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ő fáradt csak el igazán! megszületni, lélegezni, hőmérséklet változáshoz alkalmazkodni, fényhez, levegőhöz, térhez, a sötét, víz, szorosság után, gondold csak el! Elég volt az, biztos aludt végig!
2009. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Én a kisfiamat császárral szültem (Szt Rókkus kh)de 10-kor 24-órát szinte mozdulatlanul feküdtem csak megmutatták és így ment ez a további 5 napban csak etetésre hozták ki és amíg bírtuk nálunk lehetett a pici nem bántam meg mert nagyon nehezen mozogtam és még az a pár óra is teljesen kimerített sajnos. A lányom szintén császárral született (Szabolcs utcai kh) este 7-kor és szintén 24-óra mozdulatlanság és ő sem tölthette velem az éjszakákat viszont szinte egész nap velem lehetett. Nem szenvedtek hiányt semmiben és igazából hátrányuk sem volt a baba-mama szobás kicsikkel szemben mert haza egy kipihent felerősödött anyucival mehettek. Úgyhogy valóban nem maradtatok le semmiről. Amúgy meg amikor mi születtünk nem volt ez ami most 3-óránként megkaptak anyáink egy max fél órás etetésre és kész mégis felnőttünk.

Jó egészséget nektek és sok örömteli percet.

31 hetes km

2009. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

En reggel szultem, het ora elott es kb este hatig folyamatosan aludt a babam. Velem volt, de ebbol nem sok mindent vett eszre, gyakran jottek vizsgalni, olyankor felebresztettek, utana cicire raktam, de ket percen belul aludt tovabb es visszaraktam a kisagyba. Nagyjabol ezzel telt az elso 12 oraja.

Ha a te babad is hasonloan sokat pihent szules utan, akkor szerintem sem sokat erzekelhetett abbol, hogy nem melletted van. Foleg, hogy gondolom ot az ejszaka kozepen nem is vizsgalgattak, nem ebresztettek fel. Lehet, hogy a tobbi baba sirasara sem ebredt meg, mert az en fiam olyan faradt volt, hogy hiaba jarkaltunk a szobaban, beszelgettunk, engem is vizsgaltak, stb, semmilyen hangra nem reagalt.

2009. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
El sem tudjátok képzelni, hogy milyen sokat jelentenek nekem ezek a szavak! Erről az oldaláról meg sem közelítettem a dolgot, annyira el voltam azzal foglalva magammal. Mindig az járt a fejemben, hogyha a babám beszélni tudna, akkor biztos panaszkodna, hogy mennyire védtelen és magányos volt. De ha jobban belegondolok, lehet, hogy én voltam a magányos nélküle! Se baba, se pocak, se apa... Mégegyszer köszi!
2009. júl. 22. 11:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem csináltál semmi rosszat. Az első éjjel én kértem hogy vigyék el a babát, mert pihenni szeretnék. Ettől nem vagyok rossz anya. Csak kellett egy nap míg kipihenem a szülést (16 óra vajúdás+császár), mert ha kómás vagyok hogy lássam el szegényt. A kórházban még tök zavarban voltam, fel sem fogtam igazán hogy gyerekem van. Amikor hazajöttünk akkor "kárpótoltam". Az első két hónapban velünk aludt az ágyban, és nagyon jó volt, nagyon szerettem hogy ott van. De mostmár külön alszik a szobájában, mert azért házas élet is van a világon. Én ettől éreztem magam rosszul hogy egyedül hagyom a szobájában, az első pár nap rossz volt. De utána egyre jobb, mert rájöttem hogy ő is nyugodtabban alszik meg kényelmesebben. Napközben úgy is egész nap vele vagyok, babusgatom, puszilgatom percenként.
2009. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!