Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A talpmasszázs kismamáknak...

A talpmasszázs kismamáknak ajánlott? Nagyon be van dagadva az egész lábam, fáj a talpam is ahogy ráállok. A lábfejem mint egy krumpli kb. és nagyon feszül és fáj.38-dik hétben járok ilyenkor nem indítja be a szülést a masszázs?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, legalábbis nekem azt mondta a masszőr, hogy az első 12 hétben és a végén nem ajánlott, mert olyan pontokat mozgat meg a masszázzsal, hogy nem jó. De kérdezz meg masszőrt, lehet hogy másik más véleményen van.
2009. júl. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszhoz még annyit tennék, hogy lehet, hogy a lábfejedben a "krumpli" víz, még ha lehetne, akkor sem érnél el semmit masszázzsal. Próbáld meg áztatni a lábad sós langyos vízben, nekem kicsit mindig múlik a fájdalom olyankor.

32 h km

2009. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vav22 ***** válasza:
Nekünk azt mondták szülésfelkészítőn, hogy óvatosan a masszázzsal, mert ahogy az első is írta eltalálhattok olyan pontot, ami épp méhösszehúzódást okoz. Ettől függetlenül detto ugyanaz a helyzet nálam is, mint nálad. 38 hetes vagyok és hatalmasra van dagadva a lábam és feszül is a bőr rendesen. Én szintén áztatni szoktam jólesően hűvös vízben és minden este a Párom testápolóval óvatosan bekenegeti, de a dagadástól úgy sem ér el semmi fontos pontot, mert ha annyira benyomkodná be is pisilnék a fájdalomtól :S. Én már könyörgök a Gyerkőcnek inkább jöjjön ki, mert így már elég rossz (vizesedés, magas vérnyomás, kevés fehérje, még épp, hogy nem tartottak bent...) Kitartást és könnyű szülést kívánok! ;-)
2009. júl. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat már én is szeretnék túl lenni a szülésen mert már nagyon kivagyok.Főleg a héten megint 1000 fok lesz se aludni se pihenni majd nem lehet.Nektek is könnyű szülést kívánok
2009. júl. 20. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csinálok talpmasszázst terhesség alatti nőnek is. Semmi baja nem lesz tőle.
2020. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!