Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor jó a kutyának a...

Most akkor jó a kutyának a krumpli vagy nem?

Figyelt kérdés
van egy új kutyatáp, csirkés krumplis bárányos krumplis meg lazacos krumplis, elég jó az összetétele, csak ez a krumpli bezavar
2010. márc. 28. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is látok mostanában ilyen tápokat és most már végképp nem értem. Ja, és éezek általában prémium tápok. Acanában is van krumplis változat. Most akkor mi a helyzet? Vagy így feldolgozva már emészthető?
2010. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amugy profine a neve, allati.com on ott van a kutya szárazeledelek közt
2010. márc. 28. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
csomó prémium és szuperprémium tápban is van krumpli. Nem vagyok szakértő, de úgy gondolom, attól, hogy azt mondjuk a krumplira, hogy kevés benne a hasznos tápanyag, attól még kalóriabevitelnek jó. Persze, ha a kutya csak krumplit enne, akkor hiánybetegségek alakulnának ki. De egy olyan tápban, ahol alternatívát próbálnak kínálni a gabona- vagy rizs alapú tápok mellé, akkor ez is egy megoldás. A táp alapja mindig valami olcsó és kalóriadús anyag: a rosszabb tápoknál pl. darált kukorica. Ebből alakítják ki a táp alapját, és ehhez keverik a jóval kevesebb százaléknyi húst, zöldséget, olajokat, stb. Ráadásul a krumplira nyilván kevesebb kutya allergiás, mint mondjuk a gabonára vagy a kukoricára.
2010. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

én olvastam olyat, h a krumpli nem jó a kutyának, és olyat is h kitűnő!

szerintem úgy kell ezt érteni, hogy ne azt kapjon mindig, mint szénhidrátforrást, de ha egy tápban van, az nem rossz, sőt.

én is acanaval és orijennel etetek mostanában, előtte pro plant használtam, amiben krumpli helyett kukorica volt.

semmi baj nem volt azzal sem, csak a doki azt hitte allergiás a kutyám és azért váltottunk(közben kiderült h nincs ilyen baja).

nyugodtan veheted azt neki, mivel nem nyersen kapja meg a kutyus a krumplit, szépen meg tudja emészteni, az én kutyusom pocakja remek állapotban van:) személy szerint jobban pártolom mint a kukoricát:)

2010. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Krumplit nem emészti meg a kutya, tök fölösleges neki adni. Adj neki egy darabot, meglátod, másnap úgyanúgy jön ki belőle, ahogy lenyelte.
2010. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

de a tápban át van főzve sütve, azt meg tudja emészteni!

akkor nem lenne értelme rizs helyett krumplit használni a tápokban!

2010. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nyersen sok minden ugyanúgy kijönne belőlük..
2010. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Neeky89 válasza:

Ezeket a krumplis kajákat főleg allergiás kutyáknak kell adni. Nem lesz baja a kutyának tőle. Össze kell turmixolni nagyon pépesre és ebbe kell húst keverni(ne szárnyas húst) Nekem ettől jött ki a kutyám az allergiából. Semmi tápszert nem kapot, se kutya nasit. Vad húst, marha húst megfőzve, a hús levében megfőzve a krumpli, jól összeturmixolva, vissza bele a húsi, pici só, esetleg fokhagyma(a férgek lenne).

Lehet hasmenés a kutyusnak a váltásnál(mint minden táp váltásnál), de megszokja. Eza legjobb neki. Néha kap zöldséget nyersen/főve, rizst is. De ha dagi a kutya, akkor rizst, tésztát nem szabad...

2012. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!