Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha kivan nyiva a mészáj 2...

Ha kivan nyiva a mészáj 2 ujjnyira akkor is sokat vajudik a kismama?

Figyelt kérdés
Van egy ismerösöm 31 hetes terhes és 2 ujjnyira ki van tágulva, nagyon fél a szüléstöl mert elsö babája lesz én nyugtatam azzal hogy szerintem nem fog sokat vajudni mert csak 2 ujjnyira kell még kitágulnia. Szerintetek hülyeséget mondtam neki ?
2008. máj. 8. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
igen,kicsit butaság abból,hogy 10 ujjnyira kell kitágulni ahhoz,hogy kibujon a baba.Annyi,hogy neki kicsit könnyebb lessz az indulás,mert 2ujjnyi már megvan.
2008. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne féljen a szüléstől!Mi nők erre vagyunk kitalálva,senki nem maradt még úgy,az orvos ,a szülésznő mnind azért vannak ott hogy segítsenek neki,bizzon bennük,fontos lenne,hogy a párja vagy egy segítője vele legyen.A vajudás pedig változó(2 napi jóslófájások után,mosolyogva szültem meg a lányom a komoly fájdalom másfél óra volt,azt se úgy vegyétek hogy folyamatos!tudsz közben erőt gyüjteni).Szép szülést!
2008. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de szerintem a 10 újjnyi kicsit sok lenne... szerintem csak 5 újjnyira tágulsz ki szülésnél!

Szerintem nem mondtál neki valótlant!

2008. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 10 vagy 5 újj annyira viszonylagos..az én ujjaimból 4 olyan,mint a dokinak kettő.Nyugi,hamarosan eljön az az idő,amikor már majd meg fog veszni azért,hogy kibújjon,és nem fog törődni azzal,hogy fáj nem fáj,sőt,örülni fog minden egyes jóslónak is:)
2008. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A 10 ujjnyi,az kb:10cm-ert jelent,vagy egy kicsit több is lehet,ekkor tűnt el a méhszáj,azaz teljesen kisimul.

De a babák fejmérete is változó,általában 10cm körül van,van akié kicsit nagyobb.A lényeg,hogy át kell neki bújni.

Az pedig,hogy nyitva van,nem jelent a szülésnél semmit,ugyanis nem tágulunk egyformán.

Van aki teljesen zárt méhszájjal megy szülni és mégis gyorsan tágul,van akinek több időre van szüksége,ez teljesen egyénfüggő.Van aki rettenetes görcsökkel tágul,van aki pedig úgy kinyílik centiket,hogy alig érzi.

Szóval ez mindenkinél más.De szerintem nem kell rettegni a szüléstől.Probléma ne legyen,tudja szépen simán megszülni,és mindketten jól legyenek.

Szerintem ez a legfontosabb.


Üdv,Könnyű szülést a barátnődnek.

2008. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szülészetben 5 ujjnyi = 10 cm-rel.
2008. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5ujjnyi, tökik, NEM 10 :) de az kb 10 cm
2008. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!