Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszéssel fogok...

Császármetszéssel fogok szülni majd márciusban. Az előző is császáros volt. Akkor nem voltak jók a tapasztalataim. Nehezen indult meg a pisilés is. Péterfy-ben szülök. Írtok nekem pár pozitív élményt csak h megnyugodjak kicsit?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

-hamarabb gyógyultam

-tudtam milyen fájdalomra számítsak,így nem ért ua a sokk

-szoptatással,rooming-innel jobban boldogultam

-pisilés könnyebben ment

Ne félj!

2012. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is két gyerkőcöm van, két császár után. Az elsőt a SOTE II-n szültem, 36. héten elfolyt magzatvíz, egész nap oxitocin, de semmi. Este betoltak a műtőbe, ahova a férjem nem jöhetett, a gyereket csak úgy láttam, hogy fejjel lefelé elrángatták előttem, utána intenzív megőrző (kiabáltak velem, az első felállásban nem segítettek 4 órával a szülés után), a gyereket 16 órával a szülés után foghattam meg, apával is csak ekkor találkozhattunk, soha senki nem nyitotta rám az ajtót a 4 nap alatt, a fogadott orvosom sem. Mindenhol elírták a neveket, adatokat, számokat, amit csak lehetett. Szoptatásban nem segítettek. 10 hétig véreztem, végül sürgősségin ergamm cseppekkel, meg egyéb injekciókkal állították el a vérzést, vele együtt a tejet is. A sebem hosszan fájt, a hasfalam iszonyú állapotban volt. Sebaj. A pici jól volt. 1 éves volt, amikor terhes lettem megint, akarattal. Természetes szülésre készültünk, de mindképpen másik kórházat-dokit akartam. Így kerültem a Péterfybe Tarnóczi doktorhoz. A 40. hétig vártunk, de akkor már közel 4 kiló volt a baba, a hegmeg csak 1 mm, ezért a császár mellett döntöttünk mindkettőnk védelmében. Csodálatos élmény volt! Apával együtt sétáltunk be a szülőszobába (közben beindultak éjjel a fájások és a tágulás, de a heg miatt nem vállaltam a hüvelyit), ott vajúdtunk még kicsit, a szülésznők ott ültek velünk, magyarázták, hogy mi történik. Aztán apával kézenfogva mentünk a műtő bejáratáig, ott őt átöltöztették és amíg én megkaptam a szurit, előkészítettek, addig őt is felkészítették. Majd egy másik ajtón beengedték, a fejemhez ült. Végig bent volt, szóltak neki, mikor álljon fel, hogy lássa a pici fejét, aztán a babát egyből a mellkasomra tették, majd apa kezébe, aki kivitte és a szülésznővel együtt megfürdették, apa mellkasán maradhatott, amíg engem is felkészítettek. Aztán kaptunk egy szülőszobát, csak mi hárman, és lb 30percig együtt voltunk, a picit cicire tették nekem (háton feküdtem és egy szülésznő meg apa felváltva tartották a picit, hogy szopizzon). Utána szobámba toltak, 3 óra múlva jött egy hölgy, kedves, mosolygós, lemosott langyos vízzel és türelmesen felállított. Az első lépés rossz volt, de aztán alig éreztem a sebet, azonnal elmentem pisilni. 11-kor szültem, este már én vittem fürdetni a picit, 3 nap múlva itthon voltunk. A dok magyarázta, hogy itt valami spéci császárt csinálnak, nem vágták a hasfalat, hanem a természetes pórusos szerkezetét kihasználva lyukat tágítottak rá (valahogy így mondta és a férjem is így látta), ott vették ki a babát. 2 hétig véreztem, aztán minden helyreállt, 6 hét után teljesen fitt voltam. 7 hónapig, amíg a baám kérte, szoptattam. Szuper élmény volt! Jól választottál másodikat. :) Kitartás és jó babázást.
2012. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat! nagyon sokat segít ez most nekem..teli vagyok aggodalommal.de akkor ezek szerint efelől megnyugodhatok! :)
2012. júl. 23. 23:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 császárom volt,és minél többedik,annál könnyebb részemről. Nah nem mindenki egyforma....de nekem nincs okom panaszra.Már a 3-nál nagyon rutinos voltam. :D Tudtam mikor mi következik,tény,hogy féltem,naná,de tudtam,hogy ügyesek,és gyorsan végeznek velem.A pisiléssel nem volt gondom,mindig kikönyörgöm magamból a katétert,inkább kitotyogok pisilni,mint az ott lógjon bennem annyi ideig.Mind 3 hegem nagyon szép,semmi panaszom,és várjuk a következő alkalmat egy újabb találkozásra a császáros műtővel! ;)
2012. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a beszámolódat!:) tényleg szerencsés vagy!

még azt szeretném kérdezni h a vágás mindig ugyan ott van? nem lesz egyre csúnyább a helye? nekem a hegre rálóg picit a hasam..ez a második után gondolom rosszabb lesz..

2012. júl. 31. 18:24
 6/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. A második császárnál kivágták az előző heget, szóval egy heg van. Nekem a második szebb lett, mint az első, de az első nagyon ellett bénázva, maga a doki is elnézését kért az első után (amikor a varratokat kiszedte szólt, hogy ne ijedjek meg, azért ilyen nagy a seb-heg, mert a kollegája véletlenül hosszabban húzta a szikét és akkor ő már egyforma hosszúra vette a másik oldalon is - nagyon klassz volt ezt hallani, ezért sem mentem vissza a SOTE II.-re).

Nekem is rálógott a hasam a hegre, most végre sikerül visszafogynom kábé a kiindulásra, most már nem vészes.

2012. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a 3 császáros vagyok. Nekem mind a 3 vágás külön külön van.Nagyon szép mind.Azt mondták,azoknak vágnak rá az előzőre,illetve kivágják a régit,ha rosszul sikerült a varrás,és a hegesedés.Nekem nagyon szép mind a 3,kívül,és belül is rendben vannak a dolgok. A hasrálógás már az első császár után befigyelt,nem volt nehéz dolga,hisz túlsúlyos voltam már a kezdetek kezdetén is,tehát ez a probléma azóta is fenn áll.
2012. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
..és a hason a striák(csíkok) minden terhességnél több lesz?vagy ezt ki lehet vhogy küszöbölni?
2012. aug. 3. 17:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Ketteske v'ok... drága vagy...:)... a csíkok nem feltétlenül jönnek, nálam nem voltak először és másodjára sem. Sosem kentem semmivel. Pedig nagyon nagy hasam volt mind a kétszer. Tesóm minden trutyit rákent, mégis iszonyú csíkos volt a hasa, de most már alig látszik neki, 2 éve szülte a másodikat. Nekem a melleimmel nagyobb gondjaim vannak, a méretük nőtt, az állaguk... hm... akármilyen cicitartót viselek is, ha előrehajolok, kifolynak... no sebaj.
2012. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat nagyon aranyos volt :)

szerencsés vagy a csíkokkal..

talán jöhet a 3. baba?! :P

2012. aug. 3. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!