Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik le egy szülés?...

Hogyan zajlik le egy szülés? Mik az előjelei, milyen érzés?

Figyelt kérdés
2008. máj. 5. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2008. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia.

nekem egy szombati napon délelőttől keményedett a hasam,de semmi fájdalom , fájás vagy ilyesmi sehol. Egész nap jól éreztem magam. Jósló fájásaim szinte nem is voltak. Vasárnap hajnalban 2 kor arra ébredtem,hogy menszesz szerű görcseim voltak.Elmentem wc-re,ahol elfolyt a magzatvíz. Utána 2 perces nagyon erős görcseim voltak. Lezuhanyoztam,értesítettem a barátnőmet és a páromat (aki éppen éjszakás volt).3 kor elindultunk a kórházba, 3:40 kor feküdtem fel a szülőágyra,ahonnan azután le sem mászhattam. 3 ,5 ujjnyira már nyitva volt a méhszáj,azt mondta a szülésznő hogy 6 ra meglesz a babóca. Aztán olyan erős fájásaim lettek,szóltak az orvosomnak,(aki naná nem volt ügyeletben-épphogy odaért) és 5:15 re megszületett a kisfiam. 4.nyomásra jött ki ha jól emlékszem! Nagyon pozitívan éltem meg ezt a szülést is,mint az előzőt. Még 2 kitolás között viccelődtünk is,pedig semmilyen érzéstelenítőt nem kaptam,kivéve a gázt,ami nagyon sokat segített,teljesen ellazított. Sem hányingerem nem volt tőle és nem is hánytam. Csak jól kell szívni és nagyon hatásos. Nem mondanám hogy kellemes volt, de ne feledd a szülés fele fájás csak, a másik fele fájás szünet! Gondolj arra hogy nemsokára a kezedben tartod a pici babád és ne arra hogy mikor jön a következő fájás.

Kellemes babavárást és könnyű szülést kivánok neked!!

3 hetes kisfiú anyukája

2008. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Már bocs, de a fenti link tényleg egy pont ilyen válaszra mutat, miért kellett lepontozni? Amúgy meg éppen ez alatt a kérdés alatt van.
2008. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
szerintem nem értette miért lett bemásolva a link, azt hitte valami kínai,bár oda is van írva
2008. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Akinek van kedve ilyeneket leírni:


" Lányok! Volna kedvetek társszerzőként írni egy blogba, ha nyitnék egyet? Szüléstörténeteket írhatnánk bele, meg egyéb élményeket kicsit bővebben kifejtve, felginkább olyasmit, amik itt is felmerülnek kérdésként. Ha van kedvetek, akkor írjatok egy mailt: pollypolly87@gmail.com

Estére beizzítanám a blogot, és mindenkit értesítenék, aki jelentkezik, hogy hogyan és miként tud regisztrálni, illetve írni a blogba! Ha van kedvetek írni, akkor dobjatok egy üzit! Nem jelent semmi kötelezettséget, ha nincs időtök, egyszerűen nem írtok semmit, ha viszont olyan téma merül fel, amit van kedvetek bővebben kifejteni, akkor nyugodtan megtehetitek! Így segíthetnénk azoknak is, akik érdeklődnek, hogy milyen a szülés. És nem utolsó sorban, mi, az oldal látogatói, válasz írói is kicsit jobban tudnánk közösséggé formálódni!


Légyszi kedves moderátorok, ezt ne töröljétek, tudom, hogy ez nem konkrét válasz a kérdésre, de ha létre jön, amit tervezek, akkor a nem kérdés - kérdések (amik attól még szerintem nagyon fontosak) nem itt foglalják a helyet :)"

2008. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A 3.válaszolonak üzenném hogy semmit nem pontoztam le mivel egyrészt csak most olvastam a válaszokat másrészt meg azt se tudom hogy kéne ugyhogy nem rátámadni kéne a másikra másrészt meg a kérdésekre válaszolj inkább és ne kritizálj!Kösssz!
2008. máj. 5. 13:59
 7/11 A kérdező kommentje:
A többi válaszolonak pedig köszi szépen arik vagytok:)!
2008. máj. 5. 14:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon sok szüléstörténetet találsz, és beküldeni is lehet újabbat, nagyon sok kismama van a portálon, így sok az ilyen cikk és sokan is olvassák:

[link]

2008. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konkrétan ugy kezdődött aszülésem, hogy előtte való este sajgott a derekam, másnap este "tudtam menni nagywc-re", pedig előtte szorulásos voltam, aztán a wc-zés után hol a hasam alja, hogy a derekam csípelődött, olyan menses szerű fájdalom volt, de nagyon gyenge. Mivel ezek 5-10 percenként jöttek, kb. az első fájásoktól számitva 5 orával mentünk be a kórházba. Ott vozsgálat, beöntés, és szülőszoba, bekötötték az oxitocin infuziót, és rá 3 órával megszületett a kisfiam. Remélem a mostani szülésem is ilyen gyors lesz.

20 hetes kismama

2008. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező! Én egy szóval sem mondtam, hogy te pontoztad le! Egy rossz szót sem szóltam rólad. Tudom, ezt is lenullázátok, de mindegy, csak szerettem volna tisztázni a félreértést.
2008. máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!