Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire kell félni a vákumtól?

Mennyire kell félni a vákumtól?

Figyelt kérdés
Én hallottam már egy pár rémsztorit és félek ha eljön a nagy nap én nem is engedném használni ha szükséges!Inkább vágjanak fel!Mik a vélemények erről..mármint a vákumról?YFélek esetleg később lesz a babának maradandó károsodása.29hetes kismama ui:Visszautasíthatom ha erre kerül a sor?
2008. ápr. 29. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vákumot akkor használnak, hogyha már nincs mód császárra, mert annyira kint van a baba, hogy már nem tudják visszarángatni. Úgyhogy ha arra kerülne a sor, szerintem ne utasítsd vissza, mert ez életmentő beavatkozás. De az én ismerőseim körében senki sem szült vákummal, szerintem te sem fogsz, ne idegeskedj emiatt!!!

Boldog babavárást! :o)

2008. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi,de jobb félni.Azt hallottam ..lehet hülyeség,de sokban hasonlítunk az anyukánkra vagyis a szülés hasonlóképp zajlik,hát ő megszenvedett velem és majdnem vákumoztak..csak épp akkor történt egy baleset a vákummal egy pár nappal előtte és kínjában kinyomott,hogy nehogy engem is kiszippantsanak.Ezért félek kicsit tőle.De bízom benne nálunk ez nem így lesz:)
2008. ápr. 29. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A születés a te életedet határozza meg,és a magzat meg egy külön emberi lény saját akarattal.Ha anyánkra hasonlítanék,akkor mi is lenne velem,hiszen bátyus nakra tekeredett köldökzsinórral, 7,9es apgárral nehéz szülés,én aki az első tolófájásra kibújtam,vagy hugi,aki oxitocinnal indult neki.Minden szülés más és más.

De ha te ezen aggódsz már most,akkor vigyázz,és neh a gondolat teremtő erejű legyen.Sőőt,ha ennyire félsz,akkor már csak azért is kétszer annyira kell nyomni,és kétszer annyira kell akarni,hogy kibújjon az a baba,és nem szabad elhagyni magad!Mert lehet baromira fáj a szülés,de ha mindent beleadsz,akkor fele annyi ideig fáj,mintha elhagyod magad.Édesanyád is meg tudott szülni,pedig a dokik már lemondtak róla,te is meg fogod tudni!

2008. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszadó vagyok. Anyukám mindkettőnkkel tízenórákat vajúdott. Én az elsőt 2, a másodikat 1,5 óra alatt szültem meg. Úgyhogy szerintem erre ne is gondolj!!!
2008. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!én január 11-én szültem meg a kisfiamat vákumosan!10/10 apgarral!És Istennek hála telejsen egézséges!:-)Azért volt vákumra szükség mert szegénykém beszorult a szülöcsatornába és a szívhangja is rosszabodott!Az orvosom azonnal pillanatok alatt cselekedett!felsem fogtam a dolgokat teljesen csak az érdekelt hogy egézségesen szülessen meg a picim!mellettem lévö szülöszobában is vákumos volt a szülés és ott is hála teljesen egézséges kislány született!Nem kell a legrosszabra gondolni csak pozítivan!:-)
2008. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Ne fe´lj elöre.Annál nehezebb lessz a szülés.Anyunak növérem koraszülött volt,éngem 1nap alatt szült.Nekem a lányom janua´rban született,38 óra alatt.10/10apgárral,teljesen egészséges.

Ne stresszelj elöre.Amikor ott leszel,csak az fog érdekelni,hogy végre megla´thasd a babádat.

2008. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ,megpróbálok pozitívabban hozzá állni.Nem félek a szüléstől csak ettől a részétől.Mindent megteszek,hogy a baba is könnybben kijöjjön:)
2008. ápr. 30. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de olyan tényleg van, hogy 10/10-es apgar? Nekem a fiam 9/10-es volt, és a kórteremben minden baba, és én is az voltam amikor születtem, anyukám dolgozott szülészeten és azt mondta, hogy ő még nem látott csecsemőt 10/10-es apgarral születni. Most komolyan. Csak mert itt ketten is írtátok.
2008. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én Vákummal születtem 30 éve,semmi bajom nincs.Ne félj,csak végszükség esetén alkalmazzák.Anyukámnál az volt a gond,hogy a méreteihez képest túl nagy voltam(Ő 153 cm,én 57 voltam és 3750g)vakargatták a dokik a fejüket annó,hogy természetes szülése legyen v.sem.Azért 30 évvel ezelőtt más volt a helyzet.Vigyázzatok magatokra!15hetes pocakos
2008. ápr. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szintén bocs az offolásért. Nekem mindkét fiam 10/10-es apgarral született. Érdemben már válaszoltam, mielőtt nagyon megharagudnátok :o)
2008. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!