Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordulhat, hogy szülés...

Előfordulhat, hogy szülés közben az erőlködéstől bekakil valaki?

Figyelt kérdés
Bocs, hogyha ez hülye kérdés, de azon gondolkoztam, hogy ilyenkor iszonyúan erőlködnek a nők, nyomnak, meg minden, és ez elég kínos lenne... vagy ilyenkor a szervezet ezt nem hagyja? Vagy van rá példa?
2012. jún. 9. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak előfordulhat, hanem előfordul, sőt elég gyakori. Mikor tavaly szültem, mondták, nyomjak, azt mondtam, hogy de én bekakilok! Erre azt mondta a szülésznő, hogy semmi gond. Egy kis darab ki is jött, azt érzetem, szó nélkül letörölte, és tovább figyelt, hogy nyomok.
2012. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy előfordul, de ott és akkor ez senkit sem izgat. Mellesleg nem véletlenül adnak előtte beöntést vagy jobb helyeken kúpot.
2012. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
én úgy tudom hogy ez nem elsősorban az erőlködéstől történik meg, hanem mert ahogy a baba behelyezkedik a szülőcsatornába, a kismama elkezd székelési ingert érezni, és ahogy jön ki a baba, végig nyomja a végbelet,és hát így akaratlanul megtörténik a dolog, nem lehet visszatartani,
2012. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

ezért adnak beöntést előtte,persze ha van rá idő.

nekem már kétszer volt és nemsoká megint lesz (októberre várjuk a harmadik gyereket)

2012. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Én is ezen paráztam, hogy mi lesz, ha... :-)

Nekem már a kúpra sem volt idő amúgy, fogalmam sincs odacsináltam-e :-) De arra emlékszem, hogy a páromnak azt mondtam szülés közben:

" Tényleg igaz, amit írtak a többiek, hogy abszolút nem izgatna, ha idecsinálnék " :-)) :D

Te is így fogod érezni, hidd el. Én sem hittem el, de igazuk lett :)

2012. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Előfordul, de senkit nem izgat akkor. :)

Amúgy a szülésznők azt mondják, hogy az jó jel, mert azt jelenti, hogy a baba rendben érkezik a szülőcsatornán keresztül.

2012. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Igen, a szülésznőknek ez "jó" jel, mert a baba akkor jól nyomódik kifelé.

Amúgy a beöntés se garancia...nekem előtte hasmenésem volt, úgy mentem, és mégis....egy kicsi kijött. De a szülésznő nem foglalkozott vele, fogott egy papírt, aztán már ott se volt. Ennyi.

2012. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Előfordulhat. Ezért is kértem a második szülés előtt beöntést. Hááát nem mondom, hogy segített, akkor sem úsztam meg, de akkor legalább csak egyszer.:-)
2012. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kell tőle félni........nekem az első szülésem előtt azt mondta egy barátnőm aki hamarabb szült, hogy a beöntés a szüléshez képest olyan,mintha meghívnának egy kólára!

és tényleg!

2012. jún. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Istvánban szültem 3 hete, se beöntést nem adtak, se kúpot. Előtte engem is izgatott ez a kérdés, hogy mi van, ha odacsinálok egy csomagot a szülész nőnek..hát semmi nem történt, letörölte, és ennyi! Szülés után elnézést kértem, hogy odatettem, megmosolygott a szülésznőm. Pont ez lesz a legkisebb gondod.. :))
2012. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!