Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanság van olyan aki...

Mostanság van olyan aki farosan hordta ki a babáját és szülte meg úgy, hogy faros maradt? Császár vagy normál szülés volt? Mekkora volt a babó? Gyakori a farfekvés?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Nővérem kislánya született farral, természetes úton. Azért próbálkoztak természetes módon előbb, mert a baba pozíciója megfelelő volt, és ez lehetővé tette (tehát pl. nem a lábfeje jött ki leghamarabb, hanem "fel volt csapva" a lábikója a mellkasához)2900 grammal született, 38 hétre. Azt sajnos nem tudom, mennyire gyakori a farfekvés, hátha valamelyik fórumozó tud némi statisztikával szolgálni. :)
2012. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Statisztikát én sem tudok, de egy kedves ismerősöm nemrég szülte meg faros babáját természetes úton, második babó volt, 3500g. Gátvédelemmel!!
2012. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Én sem tudok statisztikát mondani, csak saját tapasztalatot.

Nálam 100%-os. Mindkét gyermekem faros volt, és mindkettő császárral született. Szó sem volt hüvelyi szülésről, mert nagynak saccolták a babát, 3850 gramm és 59 centi lett. 2. babánál pedig már programozott volt a műtét az előzmények miatt. Ő 3750 grammal és szintén 59 centivel született a 38. héten.

2012. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is faros babát szültem, igaz császárral, a babám 3710grammos volt, és 50 centi. Nem is volt szó természetes szülésről..
2012. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Utólsó, 3710 grammhoz volt 50 centi a manód? Édes kis husika lehetett! :-))
2012. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Nekem is van saját tapasztalatom faros szülésről.11hónapos lesz már a kislányom.De ez a téma még mindig foglakoztat.

Első szülésem volt,végig faros volt a kis hölgy.Azt mondták,hogy nem lesz nagy baba,és mivel nem éri el a 3500grammot így mehet a normál szülés.Én nagyon féltem,hogy valami baja lesz.Már 5nappal hagyták,hogy túl hordjam,és úgy indították.Reggel fél6kor sétáltam be a szülőszobára,és negyed 3kor megszületett az én hercegnőm.3710grammal és 59cm-vel.(kicsi baba mi!!! )

Szinte semmi fájdalmam nem volt.Természetesen gátmetszés volt.

Imádom a saját történetünket,de sokszor végig gondolom,hogy szerencsénk volt.Annyit olvastam,hogy oxigén hiányos lett a baba stb.

Az igaz,hogy nálunk a szüléskor 3orvos volt bent,közüllők,az egyik az osztályvezető fő FŐ orvos.


Örülök,és köszönöm,hogy már ennyien írtatok.Nagyon érdekel mások véleménye ebben a témában.

2012. máj. 23. 12:50
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Én császárral szültem meg a farfekvés miatt. Itt nem vállalták volna be, hogy hüvelyi úton szülhessek. Császár közben mondta is az orvos, hogy a nyakán volt a köldökzsinór, és amúgy sem fért volna ki. 3590gr és 47 cm volt.
2012. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Most leszünk 6 hetesek császárral szültem első baba 28 hétig haránt fekvésbe volt utána faros lett de nem tudott megfordulni nem volt neki hely. 3420 gramm és 55 cm lett.
2012. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Fiam kicsit több, mint 2,5 éve császárral született, farfekvés miatt. Szó sem lehetett természetes szülésről, mert lábtartásos is volt (a sarkát tapogatták a dokik). 2950 gr és 50 cm volt.
2012. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Hát nem tudom, nem volt valami husi a kisfiam amúgy, olyan volt, mint a többi baba. Szerintem a csontozata más, vagy nem tom.

3710grammos 50centis kisfiú anyukája

2012. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!