Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek így normál hüvelyi...

Szülhetek így normál hüvelyi úton?

Figyelt kérdés
Még csak most tervezzük a babát, de sokat gondolkodom azon, h szülhetek e majd simán. Gyerekkoromban volt egy csúnya vakbél műtétem, majdnem meghaltam, a hasüregem is átmosták ezért a vágás, a köldökömig felér. Még most is érzem, pl mikor hirtelen híztam, h szúr, húzódik. Lehet ebből probléma szüléskor?Vagy császár lesz a vége?
2012. jan. 30. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni, de az, hogy van egy heg a hasadon, nem jelente egyértelmüen császárt. A legtöbb esetben csak a terhesség vége felé derül ki, hogy van-e akadálya a normál szülésnek.

De ha ennyire problémás a heg a hasadon, akkor meggondolandó, hogy nem érdemes-e elöre megmüttetni csak a heget, ugyanis elég jól el tudják tüntetni, hogy ne feszüljön ennyire és tudtom szerint TB-re is megy, mert orvosilag indokolt. Fél évvel a gyógyulás után már semmi akadálya egy terhességnek. Érdeklödj utána.

2012. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Félreértettél. Nem problémás a heg, csak néha bele beleszúr a fájdalom. Amugy semmi gondot nem okoz a hétköznapokba. Müttetni nem igen szeretném, csak ha a nögyógyász is ezt ajánlja.
2012. jan. 30. 09:44
 3/3 anonim ***** válasza:

gondolom az orvos mond majd neked biztosat, viszont peldaul a csaszar utani huvelyi szulesnel annak a hegnek a szetvalasatol szoktak tartani, ami a mehen van, nem a hasfalon levo heg miatt aggodnak. Neked a meheden nincs heg. A pocak novekedese nyilvan meggyotorheti, hiszen nagyra fog noni, tagulni fog a hasfalad, az izmok, viszont ez a terhesseg alatt igy is, ugy is megtortenik, a szules tipusatol fuggetlenul.

Szoval laikuskent en ugy gondolom, hogy igen, ettol meg szulhetnel huvelyi uton, de biztosat majd az orvos mond neked.

2012. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!