Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi Gyedre számíthatok?...

Mennyi Gyedre számíthatok? Hogyan működik most 2012ben!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történetem: 2010.júniusában fejeztem be az iskolát, utána 3 hónapig munkanélküli voltam, majd elkezdtem egy vállalkozást, akkor minimálbérrel (74.400Ft) jelentettem be magam .Ez tartott 7 hónapig, majd megint munkanélküli lettem ,szintén 3 hónapig.Aztán szerencsémre szeptemberen találtam munkát de csak 4órásat!Az akkori bejelentett bérem : 47.500Ft volt, most a bérkompenzációval 60.650Ft!

Nos a kérdésem az lenne hogy mennyi Gyesre/Gyedre számíthatok!Most tervezzük a családalapítást de nem tudjuk hol kérhetünk erről felvilágosítást!Illetve akiket kérdezek mind mást mond!

Előreis köszönöm a válaszokat!

Szép napot : R


2012. ápr. 25. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A 60650 nettó, vagy bruttó?


Nagy vonalakban annyi, hogy ha él a munkaviszonyod szüléskor/igényléskor, akkor jogosult leszel tgyásra és gyedre, mert a szükséges időd meglesz hozzá.


MIvel idén már nemigen születne meg, így az ellátások alapja feltehetően 2012 lenne - amikor a 4 órás béredet kaptad.

A teljes évi bruttód 70%-a a tgyás és a gyed is, csak a nettójuk különbözik: a tgyásból 16%szja-t, a gyedből pedig 16% szja-t és 10% nyugdíjjárulékot vonnak.


Ha a bruttód 60651, akkor nagyjából 42 ezer forint lesz a bruttó ellátásod.

A nettója ennek tgyás esetén nagyjából 36 ezer, gyed esetén pedig kb. 32 ezer.

Ha igénybe veszed az adókedvezményt (amit teljes mértékben nem tudsz kihasználni), akkor a tgyás 42 ezer, a gyed meg 36500 körül lesz nettóban.

2012. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!