Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba születése után ti...

A baba születése után ti tudtatok Taj kártyát intézni? Igaz, hogy már nem adják ki az OEP-nél, maximum csak az igazolást róla?

Figyelt kérdés
Olyat kérdeznék, aki mostanában szült.
2012. ápr. 24. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Én közel 2 éve szültem,de párom+anyósom kértek igazolást róla (Debrecen) és szülés után 5 nappal meg is kapták,így meghatalmazással a gyest, meg az anyaságit is el tudták intézni.A családi meg amúgy is a párom nevére ment.Próbáljátok meg ti is így.
2012. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mi két éve postán intéztük, de most valahol azt olvastam, hogy személyesen már nem adják ki, maximum az igazolást a Taj számról(állítólag valakinek azt sem adták ki).
2012. ápr. 24. 17:02
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Én most szültem aprilis 13-án, ma kaptam meg postán a TAJ kártyát. A kórház igényelte meg, amikor az anyakönyvi kivonatot intézték.
2012. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Postán küldték ki , a kórházban igényelték meg.
2012. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Én március 18-án szültem, a Taj kártyát március 30. körül kaptam meg, a postás hozta. A kórházban az anyakönyvi kivonathoz töltöttem ki papírt, gondolom ott intézték ezt is (meg a lakcímkártyát is).
2012. ápr. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

December 4-én szültem.A lakcímkártya + a születési már 4 napon belül készen volt,azért apa bement az anyakönyvvezetőhöz.Már nem emlékszem pontosan,de 20-a előtt megküldték postán a TAJ kártyát.

Ezután kezdtem mindent postán intézni.Az egyszeri anyaságit is megkaptam még karácsony előtt, januárban pedig már jött a családi.

2012. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Külföldön szültem, babam magyar allampolgar. OEP-nel szemelyesen inteztem a TAJ kartyat. Azonnal kezhez kaptam.
2012. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez azt hiszem 2010től van így, hogy szülés után intézik a taj kártyát, és postán kapod meg! A baba születési anyakönyvével együtt megkapod a lakcímkártyát és amit neked kell intézni az az apehnél az adókártya. UTána intézheted az anyaságit- és családipótlékot stb.
2012. ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Kedves Utolsó! Én felhívtam az Apeh-ot (vagyis mostmár Nav) az adókártya miatt, azt mondták, hogynem kell igényelni azt sem, majd küldik (kb. 1 hónap. Még nem kaptam meg, majd rákérdezek újra). Csak a családi adókedvezményes lapon kérnek egyébként adószámot (de ha nincs, akkor is lehet igényelni, csak más adatokat kell megadni helyette). Sem az egyszeri anyaságihoz, sem a családi pótlékhoz (ezeket már kaptam is azóta), sem a Tgyás igényléséhez nem kellett.
2012. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Én is érdeklődtem a NAV-nál az adókártya miatt,azt mondták majd küldik.Lassan 5 hónapos a fiam és adókártyája még nincs,de az Államkincstár levélben leközölte az adószámát (januárban vagy februárban már nem emlékszem).

2012. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!