Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban így van?

Valóban így van?

Figyelt kérdés
Azt mondta a védőnőm, hogy Kecskeméten pl. a szülést követő 1-2 napban, nem engedik a fehérnemű használatát az orvosok. Lepedőt kap az anyuka, amit este cserélnek, annak érdekében, hogy így jobban tisztulnak a dolgok! Így van, vagy csak ijesztgetés?
2012. ápr. 21. 13:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Engem szülés után egyszer sem néztek meg, csak megkérdezték, jól vagyok-e és ennyi. Nagyon erősen véreztem eleinte, el sem tudom képzelni, mi lett volna velem, ha nem használhatok betétet. Így is előfordult, hogy végigfolyt a lábamon, amikor felkeltem...
2012. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2012. ápr. 21. 15:56
 13/24 anonim ***** válasza:
Miskolcon (12 éve) úgy volt, hogy tényleg nem lehetett bugyit felvenni, csak egy gézbe bugyolált vattát tehettünk be. Még amikor felkeltünk, akkor is csak így közlekedtünk, és próbáltuk nem elhagyni. :-) Ez első hallásra nagyon furán hangzik, de visszaemlékezve nem volt gond ezzel, sokkal jobban szellőzött a seb, és ezzel talán gyorsabban is gyógyult. Gondolom, a Tena hálós bugyi sem ront ezen, az megoldás lehet. Minden esetre a mostani szüléshez is túlnyomó részt gézbe csomagolt vattát fogok bevinni, mert nekem ez akkor bevált.
2012. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én fél éve szültem Szolnokon, bababarát kórházban. Éjjel-nappal a kislányommal voltam, az esti fürdetéseken kívül én láttam el. Érdekes lett volna számomra betét+bugyi nélkül.
2012. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én a katéter miatt nem vettem bugyit 1 napig, de ahogy kivették a katétert, bugyit húztam, eszembe se jutott, hogy nem kéne, mondjuk nem is mondta senki. Engem nem vizsgálgattak, csak mielőtt hazaengedtek, varratszedéskor.

Nem tudom hogy tudtam volna ellátni a babát úgy, hogy közben ömlik belőlem a cucc ahányszor csak felkelek. De úgy tűnik kórházanként más szokás van érvényben. Én Pécsen szültem.

2012. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mit nem lehet érteni? Az ágyban nincs betét vagy fehérnemű - ha felkelsz, felveszed. Ennyi. Nem azt várják el, hogy csupaszon mászkálj, csak az ágyban fekve ne legyen rajtad.
2012. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nem kell mindjárt letámadni. Én pl néha 5 percenként ugráltam fel a babámhoz, nem hagytam sírdogálni. Nehézkes lett volna olyankor mindig bugyit fel/le húzni, főleg mivel császáros voltam, ugyhogy nagyon örülök, hogy nálunk nem volt ilyen szabály.
2012. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Kedves 16. hozzászóló!

Kérdést intéztem a kedves anyukák felé, ezek szerint kórháza válogatja a dolgokat, nem kell senkit letámadni azért, mert náluk nem volt ilyen kitétel!

Köszönöm

2012. ápr. 22. 11:14
 19/24 anonim ***** válasza:

ITT egy nagy adag steril vattaval maszkaltunk 4 5 napig a labunk kozt, bugyi nelkul, de valszeg ha arra a vattara huzol halos bugyit, biztonsagosabb, bar en sosem hagytam el.


Nemtudom elkepzelni hogy szules utan akar egy orat is semmi nelkul legyel, meg ha fekszel is, olyankor folyik a ver szinte mindig egyegy kicsit. AKkor mindig jarkalnak utannad a felmosoval??? nekem meg a papucsom es a zokni is veres volt mikor az elejen felkeltem, pedig mondom jokora vattapamacsom volt.

2012. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Somogy megye

Nekem is azt mondta a védőnőm, hogy nem lehet (illetve hogy vizitkor dugjam el, ha mégis).

Ezzel szemben a gyakorlat: senkit nem érdekelt mi van rajtunk, megkérdezték hogy vagyunk és max. megtapogatták a pocakomat a méhemnél, hogy húzódik-e.

Úgyhogy én 2 nap után hozattam be rendes bugyit, nekem az eldobható nagyon kényelmetlen volt.

Egyébként bababarát kórház, úgyhogy érdekes lett volna ellátni a Babát bugyi nélkül, összeszorított lábakkal... Úgyhogy én csak az első éjszakámat töltöttem bugyi nélkül (adtak papírt), mivel este szültem, és csak reggel keltem fel.

5 hetes Kisfiú anyukája

2012. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!