Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban így van?

Valóban így van?

Figyelt kérdés
Azt mondta a védőnőm, hogy Kecskeméten pl. a szülést követő 1-2 napban, nem engedik a fehérnemű használatát az orvosok. Lepedőt kap az anyuka, amit este cserélnek, annak érdekében, hogy így jobban tisztulnak a dolgok! Így van, vagy csak ijesztgetés?
2012. ápr. 21. 13:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs így :) Mert akkor a véres lepedőn fekszik egész nap???
2012. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Igen, valóban így van. Nem ijesztgetés, nálam is így történt. Csak akkor vettem fel egyszer használatos bugyit betéttel, ha fel kellett kelnem az ágyból, de az első 2 napban leginkább csak feküdtem, annyira kész voltam.
2012. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Azt mondta a védőnőm! Nekem is hihetetlen, de nincs ismerősöm, aki most szült volna!

Azzal indokolta, hogy az orvosok nem szeretik, ha mennek vizsgálódni, és még arra kell várniuk, hogy az anyuka vetkőzzön, meg hogy így gyorsabb a tisztulás!

2012. ápr. 21. 14:05
 4/24 anonim ***** válasza:
25%
Azért nem engedik, mert ha van rajtad fehérnemű meg betét az ágyban, nem lehet ellenőrizni, hogy normális e, vagy túl erős e a vérzés. Ha felkelsz, természetesen vehetsz fel és az ágyban se szaggatja le rólad senki, egyszerűen csak megkérnek rá, hogy tartsd be ezt az egyszerű kérést. Hidd el, ki lehet bírni azt a rövid időt, amit fekvéssel töltesz...
2012. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem az orvosok kényelme a szempont, hidd el, hanem a te biztonságod.
2012. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Engem 2 éve az öt napos bentlétem alatt egyszer sem vizsgáltak meg az ágyamban. (Gátmetszéssel szültem). Az ötödik napon át kellett menni egy vizsgálóba, felfeküdni az asztalra, ott történt a hazaengedés előtti vizsgálat. Tehát szerintem nem az orvosok kényelme a fő szempont, hanem az, hogy ne ragadjon semmi (vatta, betét) a sebedbe, és ne fertőződjön el.

Egyébként lehet napközben is (magadnak) cserélni a harántlepedőt, sőt vihetsz be eldobható alátétet is, amit akárhányszor kicserélhetsz.

2012. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezt eddig nem hallottam senkitől, ugye nem erről beszélnek az anyukák, miután kijöttek, és hitetlenkedve hallottam!

Ki fogom bírni, nem ezzel van a baj, csak nekem ez új volt! :D

Köszönöm szépen!

2012. ápr. 21. 14:31
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Azta... Hát én ilyenről nem hallottam... Ahol én szültem, ott a szülőszobáról már bugyival és betéttel jöttem ki... Hát én el se tudom azt képzelni, hogy bugyi+betét nélkül, hogy lehet állandóan fel-fel kelni a babához, mosdóba járni és stb... Akkor a hálóinged is tiszta vér lesz és ott fogsz öltözködni a szobatársak előtt tiszta véresen? Fura ez nekem...De persze lehet valahol ez a szokás... Nálunk szerencsére nem! :)
2012. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Nálunk a baba velünk van éjjel-nappal, ha ki kell vennem napi sokszor, mászkálni vele, pelenkázni, zuhanyozni akkor mi van? Az egész lábam, mindenem véres lenne, mindig mennyek zuhanyozni? Nálunk reggel, este Betadinnal leöntik a sebet, és ennyi, senki nem nézegeti a betétem. Úgyis kifolyik ami ki akar.

Könnyű szülést Nektek!

2012. ápr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nekem a betétet kellett megmutatni minden vizit alkalmával. Ismered a mondást: ahány ház annyi szokás.
2012. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!