Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az epiduláris érzéstelenítő...

Az epiduláris érzéstelenítő az egyenlő az ún EDA-val? És ezt nagy fájásoknál alkalmazzák mindenkinél, vagy orvosfüggő, hogy mennyire hagy szenvedni?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 16. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az epidurális érzéstelenítés rövidítése az EDA.

Ahogy hallottam eléggé orvosfüggő. Úgy tudom, hogy kérhetsz, aztán az orvos eldönti, hogy indokolt-e.

2008. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én EDA-val szültem a DEOEC-ban. Imádtam!!! Jogod van kérni, de kórházfüggő, hogy éjjel-nappal rendelkezésedre áll-e aneszteziológus.

Úgy tudom, 2-3 ujjnyi tágulásnár adható, 1-1,5 órával a várható kitolási szak előtt le kell állítani, mert addigra ki kell, hogy menjen a hatása. Tehát a lényeget úgysem úszod meg, de arra jó, hogy míg kapod az EDA-t, tudsz pihenni, több erőd marad a végére.

Nekem nem ment ki, így nem éreztem, mikor kibújt a baba, és a szülésznőm könyökölt a hasamba a kétórás kitolási szak végén, így segített. A Picúrnak eltört a kulcscsontja. De ha nem kértem volna EDA-t, a 12 óra vajúdás alatt annyira kimerültem volna, hogy talán meg se tudom szülni. Szóval szerintem kérd ki majd adott szituban az orvosod tanácsát, ő biztos tudja, mi a legjobb neked és a babának.

2008. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És mikor elmúlik a hatás nem borzasztóbb hirtelen akkora fájdalmat érezni? Most ez egy foghúzásról jutott eszembe hogy még utána is tart, de mikor kimegy a hatás meg lehet bolondulni! Ja és sajnálom a babód, hát én ilyet nem nagyon szeretnék :(
2008. ápr. 16. 16:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyén függö is,nem csak orvos.Én nem akartam,pedig már a szülésznök is mondták(3 volt),+a doki is,a férjem is,de féltem töle.Aztán a 32.órában olyan fájdalmaim voltak,hosszúak erösek szünet nélkül,hogy nem bírtam tovább.Akkor beadták,és megszünt minden fájni.A 38.órában született meg a lányom,segítség nélkül,én nyomtam ki.
2008. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
En is kerni fogom, a gyereknek nem lesz baja, szerinted akkor alkalmaznak??
2008. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok a 3.válaszoló.

Nem múlik el olyan hirtelen.Én nem éreztem fájást a kitolásnál,csak figyelnem kellett az érzésre,mikor jött,és nyomni,nyomni.És meglett a gyönyörü lányom.Így mikor varrtak sem éreztem.

2008. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A válaszok elolvása csak erősített abban, hogy én maradok a gáznál , ha kell, nagyon sokan dícsérték.

Én félek az EDA-tól, főleg, hogy gerincproblémáim vannak.

De természetesen a te döntésed.

2008. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az EDA meggyorsítja a vajúdási időszakot, (nem szorítod görcsösen az izomzatod, ezért könnyebben tágulsz) és kicsit megnyújtja a kitolásit.

Összessegeben véve sokat nyerhetsz vele, nem veszted eszed a fajdalomtol, tudsz pihenni, rakeszulni a kitolasra, es a babának sem ártasz vele!

2008. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen a kettő ugyan az. De érdekes, nálam nem volt semmi más orvos, csak a szülészorvosom, ő adta be. Én ha megint szülnék (és szeretnék majd), akkor nem kérném. Nekem az volt a bajom, hogy amikor tágultam, azoknál a fájásoknál tényleg hatásos volt, nem éreztem szinte semmit. De a tolófájásoknál már nem. Mondta a doki, hogy azoknál már nincs hatása. És nekem valahogy hiányzott a fokozatosság, tehát az, hogy fokozatosan erősödjön a fájdalom, nekem így nem volt időm rákészülni, "hozzászokni". De van, akinek jobban bejön. Amúgy engem az orvos beszélt rá (Pécs, Édesanyák útja, szülészet), nekem kérnem sem kellett.
2008. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a második hozzászólótól kérdeznék. Ez gyakran előfordul, az Eda közben,hogy könnyökkel segítenek kinyomni a babát? És hogy törhették el a gyerek csontját? Én is a debreceni klinikán fogok szülni, és EDA-t akartam kérni, de most teljesen rám ijesztettél. Biztos nagyon fájt a picinek, akkor inkább már nekem fájjon. Mennyi időn belül gyógyult meg a picid?
2008. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!