Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szörnyen izgulok, tudom sokan...

Szörnyen izgulok, tudom sokan így vagytok, de annyi de annyi kérdés van, amire félek nem fogom tudni a választ ha eljön az idő. Hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés
Pl. nagyon szeretnék roominginbe menni,de félek,mi van ha nem tudom ellátni a babót( persze akkor mi lesz itthon),mi lesz ha nem tudom megnyugtatni és csak sírni fog,meg ilyen kérdések,ami eddig nem is aggasztottak,most meg szinte mindentől félek.Nagyon szeretnék jó anya lenni.Hogy lelhetnék egy kis önbizalomra?
2008. ápr. 16. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nyugi, mindenkinél volt-van ilyen.Szülés után a csecsemős nővér mindenen segíteni fog, ha kell minden tisztábatételnél ott van sőtt minden szopinál is, ha kell.Minden olyan lesz mintha évek óta ezt csináltad volna.Én az első fürcsinél remegtem mint a nyáárfalevél, aztán minde oké volt.Ezt mindenki megéli aki szül.
2008. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem a babóm nem érzi majd hogy anyukája nincs a helyzet magaslatán, és biztos van abban valami hogy majd beindulnak az anyai ösztönök,remélem:-)
2008. ápr. 16. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanezt érzem, mint amiket te. Remélem, hogy beindulnak majd az anyai ösztönök és tudjuk majd, hogy mikor mit kell tenni!
2008. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi ,minden rendben fog mwenni,mi nők erre vagyunk kitalálva és aki ennyire aggódik az biztos jó anya lesz:)
2008. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, minden menni fog! Kérj nyugodtan roomingin-t, ott még úgy tanulhatod meg a baba ellátását, hogy tudsz segítséget kérni, ha kell. De ha a kórházban külön vagytok a babával, otthon kell hirtelen mindent egyedül csinálnod, ez sztem nehezebb! Ha már a kórházban megszokod, mit hogyan csinálj, otthon már természetes lesz! Biztosan lesz olyan, hogy nem tudod, mitől sír, de ezen is keresztülmegy mindenki! Ilyenkor majd szépen végigpróbálod a listát: cici, pelus, ruha nem szoros, nem meleg, nem kevés, ha semmi nem jó, levetkőzteted teljesen, mert akár egy lábujjra csavarodott hajszál is okozhatta a bajt. Ha semmit nem találsz, és még mindig sír, egyszerűen babusgatásra vagyik! Egy-két nap és belejössz, hidd el!

A kérdésből (önmagában abból, hogy feltetted és hogy izgulsz) egy dolog látszik biztosan: jó anya leszel!

2008. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nem kell izgulni. bár én még jócskán gyermekáldás előtt vagyok, de sokszor gondolkodom én is ilyen butaságokon,hogy "mi lesz ha?". erre a párom mindig azt mondja, hogy nagyanyáink 8-10 gyereket is szültek, mégis ment minden rendben, sőt, volt olyan, hogy kapálás közben folyt el a magzatviz, bement a földekről, megszült, ellátta a gyereket és ment vissza dolgozni. ezek a kételyek csak a mai modern világ vívmányai. mindenkiben van anyai ösztön, csak időt kell magunknak hagyni, hogy előjöhessen. szóval fel a fejjel, és csak pozitívan, akkor a babád is biztosabban fogja magát érezni a kezeidben.
2008. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen parás voltam az elsőnél, irtó görcsösen akartam mindent tökéletesen csinálni, ez nem jó, csak marha nehéz ezen túllépni. A kórházban az alap-dolgokat megmutatják, persze ha hazajöttök, rögtön lesz egy kis stressz, mert a babák többsége hirtelen nem érti a helyváltozást, és sírós lehet. Ha van olyan, akit bármikor felhívhatsz, már az is segít, nekem egy 2 gyermekes bnőm volt, akit napi többször hívogattam, egyszer azt mondta, hogy nem lehet elrontani!!! És igaza lett, ez hozta a megnyugvást számomra.
2008. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Önbizalomra lelhetsz, ha tájékozódsz és szembenézel a félelmeiddel. Keress a környéken szülésfelkészítő foglalkozásokat, mert rengeteget számít a lelki felkészülésben. Ha nem találsz élőt, akkor regisztrálj a maternet.ro oldalra, ahol on-line kurzust találsz. Szerintem jó, és biztosan sok kérdésedre választ ad :)

2008. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:-) Nagyon aranyosak vagytok!!
2008. ápr. 17. 07:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!