Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan valaki, aki...

Van itt olyan valaki, aki mindkét gyerekét császárral szülte, és az első császárnál nem tudták neki beadni az epidurált és a vége altatás lett?

Figyelt kérdés
A második császárnál sikerült az epidurál vagy meg sem próbálták és altatás lett rögtön, vagy próbálkoztak megint beadni?
2012. márc. 29. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár nem egészen olyan vagyok, akit kérdezel, de azért leírom.

1.császár - spinális érzéstelenítéssel, de csak hatodszori szúrásra sikerült eltalálni a kellő pontot :( Azt mondta az anesztes hogy ha a 6.nem sikerül, akkor altatás lesz. Végül a 6.sikerült, de mint utólag kiderült, rossz helyre kaptam mert autoimmun beteg lettem utána :(((( Elveszítettem a látásomat az egyik szememre.

Mindezek után a második szülésemet (1,5 hónap múlva lesz) az immunológus nem engedi spinálissal, csakis altatással. Tehát nekem nem próbálkoznak újra a spinálissal.

2012. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm a válaszod. nem nagyon nyugtattál meg.... :( A dokim, meg akarja próbálni mindenáron az érzéstelenítést, de az első szülésből kifolyólag nem nagyon vagyok odáig az ötletért. Mondtam neki, hogy én legszívesebben aludnék egyet.... Hát majd meglátjuk mi lesz. Azt mondta, hogy az első ügyeleti időben volt, most meg tudjuk előre, mikor lesz és megpróbál osztályvezető anesztest kérni. Meg hogy úgyis találkozunk majd előtte az anesztessel és elmondhatom a félelmeimet.
2012. márc. 31. 15:09
 3/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Mi volt az első császárodnál? Nem hatott kellőképpen?

Azt hogy az anesztes-sel beszélek előre, nekem is mondták, programozott volt az 1.császárom is, mégsem jött be hozzám az anesztes, a műtőben láttam csak, ott mondott pár dolgot.

Én is félek az újabb császártól, bár nekem maga a szülés élménye nem volt rossz, de sajnos ráment az egyik szemem látása :( Mondjuk ln sem bánom, hogy most altatás lesz.

Mikor szülsz? Én május 20 körül.

2012. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem találták az epidurális teret, állítólag. 4x próbálta meg beadni, az elsőnél nem jó helyre ment, a többi 2 nem sikerült, utána elővett egy 2x akkora tűt, és azzal se tudta beadni, mondván, hogy vastag a zsírréteg a hátamon...:) Ezt viccesnek találta egy orvos ismerősöm, mert azt mondta, hogy tőlem kövérebb embereknek beazóval utána ők rögtön altattak. Nem tudom, hogy a 4 próbálkozás között volt e spinális, azt gondolom, ha igen, akkor az utolsó lehetett,amit a nagy tűvel akartak beadni. Szóval én inkább most önként és dalolva aludnék egyet. Nem akarok úgy ébredni, mint 2 éve. A szadizás után sírva altattak el, és csak addig volt csend amíg aludtam, ahogy felkeltettek állítólag ugyanúgy bőgtem.... Nem emlékszem... Amúgy én július 16-ra vagyok kiírva.Te hol fogsz szülni? Pest környéki vagy, Pesten? Én a SOTE I-en. Az első is ott született.
2012. ápr. 1. 12:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Kimaradt egy rész, vagy összekevertem, beleírtam a másik mondatba....:) Szóval azt mondta egy orvos ismerősöm, hogy tőlem kövérebb embereknek beadják simán...
2012. ápr. 1. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Én nem Pesten szülök, hanem egy megyeszékhelyen.

Sajnálom amit át kellett élned :( Szörnyű lehetett. Nekem annyi maradt meg a szülésből, hogy próbálkozott a doktornő, nekem sajnos tűfóbiám van emiatt elterelték a figyelmem, csak azt éreztem hogy időnként szúrják a hátamat. És amikor az anesztes mondta hogy nem sikerül beadni, ez lesz a 6., az utolsó próbálkozás, na akkor megijedtem kicsit, de akkorra sikerült. Maga a műtét nem volt vészes, utána is hamar felépültem, a tejem is beindult. Csak utána pár hónappal a látásvesztés, aztán mindenféle orvos, itt helyben, Pesten, Pécsett, mindenfelé...találgattak mi lehet, mire kiderült. Tulajdonképpen nem terveztük a betegségem miatt a 2.babát, de jönni akart...minden orvos lebeszélt róla, kivéve az immunológust, aki a legjobb az országban, ő azt mondta, még segíthet is, mert terhességnél az immunrendszer legyengül. Így mertük bevállalni.

Én az altatástól amiatt félek mert csövet/tubust kell nyelni, bár azt mondják, csak miután elaludt az ember, de nekem akkor is ijesztő.

Én azt gondolom, a Te esetedben nyugodtan beszéld meg a saját nőgyógyászoddal, hogy eleve altassanak. Szerintem az előzményeid után meg kell(ene) értenie.

SOTE-n én is voltam, genetikán, amniot javasoltak de nem vállaltam (alacsony AFP miatt).

Van még 3,5 hónapod, én a helyedben beszélnék újra az orvosommal a dologról. Neki is az a célja, hogy a kismama aránylag nyugodt legyen a műtét alatt-után, már amennyire ez megoldható egy szülésnél.

Egyébként én nem vagyok vékony, de nekem az anesztes azt mondta, fáradt mert éjszakás műszak után volt. Mert én is rákérdeztem hogy miért nem sikerült beadni elsőre a spinálist? Szóval nem tudom van-e abban igazság hogy egy kis túlsúly miatt ne tudnák beadni. De nem tudom, nem vagyok orvos.

2012. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem sem volt semmi gond utána, gyorsan felépültem, szinte nem is éreztem a helyét, csak "izomláz" szerű volt. nekem is beindult már 3. nap a tejem, csak a pici tüdő gyulladást kapott és az intenzíven volt 1,5 hétig inkubátorban. Nem foghattam meg, nem vehettem magamhoz, így csak a fejés maradt, de amíg volt addig fejtem. Én azt sem tudtam, hogy mi volt altatás közben....:) Így utólag derül ki mit is csinálnak az emberrel, de amiről nem tudok, az nem fáj...:) melyik megyeszékhelyen szülsz? Ha lehet tudni...
2012. ápr. 3. 17:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy a baba nem lehetett Melletted, rossz lehetett. A szobatársam is így volt, neki is elvitték máshova a gyermekét, s szegény kínlódott hogy 2 másik szobatársnál ott a baba éjjel-nappal, Ő meg nem láthatja a sajátját. Az ő gyermekének a tüdejével volt valami, de azóta felépült :)

Salgótarjánban szülök majd.

Én utánaolvastam a császárnak, szeretem tudni mi történik, persze lehet ez sem mindig jó. De nekem megnyugtató. Eleve is tűfóbiám van, egy vérvételt is megkínlódok...

Én is fejtem a tejet a kislányom 1 hónapos korától 6 hónapos koráig, besárgult nagyon s mérni kellett a tejet, amit megivott. 5 hónap fejés...senkinek nem kívánom. A 6.hónapban lumbágóm lett, az injekcióktól elapadt a tejem s onnantól tápszeres a kislány.

Most sajnos szülés másnapjától erős gyógyszert kell szednem, így eleve nem fogok tudni (nem szabad) szoptatnom, így most a kisfiú első perctől tápszeres lesz.

2012. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!