Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg létezik olyan hogy a...

Tényleg létezik olyan hogy a 20. hétig tudom csak az orvosomat megválasztani /akinél szülni szeretnék/?!

Figyelt kérdés

Ma voltam egy nőgyógyásznál,és mondtam neki hogy a jelenlegi dokim nyugdíjba megy és ezért szeretnék nála szülni ha lehet... Persze el lettem hajtva a fent leírt storyval... Mert,hogy a Fehérvári kórházban ez a szabály (mert nem megye beli vagyok). Hát most ki vagyok bukva,mert helyileg így Tbányához tartozunk,ahova én BIZTOS hogy nem megyek,inkább megszülök itthon!

Ilyen tényleg létezik?



2012. márc. 21. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én ilyet még nem hallottam...... nem semmi...:(

Oda mész ahova akarsz, beindul a szülés, és bementek oda ahol szeretnél (itt voltatok pont a városba-csak nem küldenek már el).

Nekem "választott' volt, de nem ért egy kalappal sem, az ügyeletésnél szültem.

2012. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen,ezt ő is mondta ha beindul a szülés,akkor kötelesek Fehérváron ellátni ha odamegyünk.

De az első szülésem is indított volt,nem hinném hogy a második beindul... Vagy ha be is indul,akkor az ügyeletesnél kell szülnöm? Nah ezt nem akarom.

Neked hogy alakult hogy volt fogadott dokid,mégis az ügyeletesnél szültél?

2012. márc. 21. 15:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 12. hétig lehet.
2012. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Létezik,ahány ház,annyi szokás.Mint ahogy olyan is van,ahol egyáltalán nem választhatsz.Különben sok dokit-kórháztól függetlenül-már az első trimszterben fel kell kérni,mert annak függvényében vállal el,hogy a várható szüléskor mennyi betege van.Én bp.-i vagyok,a 3. babámat várom,és már az első(7 hetesen voltam a dokimnál)alkalomkor megkérdeztem,hogy elvállal-e,és hogy tervez-e akkoriban(szeptemberben várható a szülés)szabadságra menni?
2012. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mi van,ha már elmúltam 24 hetes akkor nem tudok dokit fogadni???? Szüljek ügyeletesnél? Azért ez nagyon nincs rendben! Azt hiszem kicsit fent van a dokik orra,mert mindent meg lehet oldani... Ha átjelentkezek mondjuk ideiglenes lakcímmel Fehérvárra akkor tud fogadni? Kíváncsi vagyok akkor is állna-e még a 20. hetes dumája..
2012. márc. 21. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok.Nem hiszem,hogy ezen múlik,hiszen ha felfogadod,az Neki pénzt jelent,ergo abból semmi haszna,ha elzavar.Lehet,hogy fullon van,vagy tényleg nem tudod már felfogadni.
2012. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs,a 4. vagyok,nem a 3.
2012. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia, én szolnoki vagyok, de 2-szer szültem Pesten legutóbb 2 éve és nagyon remélem most 3.szorra is sikerülni fog, hogy időben felérünk. Engem nem érdekelt, hogy van e fogadott orvosom, mert biztos van ott olyan ember aki ért a dolgához, ha az orvos nem is mindig a legügyesebb, a szülésznő biztos, hogy nagyon rutinos. Az 1. lányommal 30 hetesen kerestem fel az ottani főorvost és hozzá jártam magánrendelésre, de nem kértem fel. Viszont pont jött dolgozni, mikor beindult a szülés, így ellátott. Második alkalommal, csak úgy felmentem és gond nélkül ugyanolyan kedvesen elláttak, bár nem értették mit keresek ott. Remélem most is így lesz a 3. lányommal. :) Ne izgulj! Csak indulj el, és ha úgy érzed belefér az időbe menjetek oda, ahol úgy érzed biztonságban leszel.
2012. márc. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akármikor választhatsz orvost. Sokan csak az utolsó 2 hónapban szoktak.
2012. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!