Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Farfekvés miatt császáros...

Farfekvés miatt császáros leszek (első baba). Ilyenkor hagynak vajúdni, meg tágulni, vagy ha beindult a szülés egyből "belevágnak"?

Figyelt kérdés
Ha úgy érzem, hogy szülök, és bemegyek a kórházba, akkor még hazaküldhetnek, ha úgy látják, hogy még nem tartok ott, vagy benntartanak? Fontos lenne tudnom, mert kb 40 km-re lakunk a kórháztól. Amúgy a Jahn Ferenc Délpesti kórházban fogok szülni.
2009. jún. 8. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell vajúdni. Csak be mész egy adott időpontban és meg császároznak.
2009. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Mindenképp beszélgess el az orvosoddal, ha ilyen kérdésed van, elsősorban vele kell megbeszélned. Az is számít, h. Te hogy szeretnéd. (Egyébként farfekvéssel sem kell császár automatice.)
2009. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én miskolcon szültem

nem vajúdtam bár nekem nem "csak " faros miatt volt császár, bementem megvizsgáltak 2 ujjnyira nyitva voltam- ok műtő, a bemeneteltől 2 órára már az őrzőben voltam:)

2009. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Khza válogatja.A barátnőm is tudta,h császáros lesz-szintén első és farfekvéses baba-reggel elfolyt a magzatvíz,és délelőtt 11-ig hagyták vajúdni(ez nagyon kell és jót tesz a babának).Utána császározták.Ő Kistarcsán szült a Flór Ferenc-ben.
2009. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj rám, amiért OFF vagyok, de azért, mert faros, miért engeded császározni? Hacsak nem túl nagy baba...

Persze, az orvosnak ez a kényelmesebb, én azt értem, hogy ő miért akarja. De te?

2009. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is császáros leszek, szintén farfekvéses a babám. Én úgy tudom, h egy ideig hagynak vajúdni, m állítólag tényleg jó a babának, meg talán a tej megindulásában is nagy szerepe van a hormonok miatt.

Az utolsó válaszolónak: nálunk (Eger) meg sem kísérelik a hüvelyi szülést farfekvéses babánál, főleg, ha első babáról van szó (mint nálam is). Én is kérdeztem 2 orvost (nincs fogadott dokim), h nem lehetne-e mégis megpróbálni simán, aztán, ha nem megy, akkor végső esetben császár, de mindkettő azt mondta, h kizárt dolog, nem kockáztatna szerintük senki... :S (mondjuk az én babám nagy is, ha megfordult volna, akkor sem szülhetnék simán, relatív téraránytalanság miatt).

Üdv: 38+5 hetes kismami

2009. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Hát én ezt nagyon szomorúnak tartom, hogy így gondolkoznak az orvosok. Nekem is első volt, faros, én meg akartam szülni és nem is volt semmi gond, simán ment.
2009. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Én sem "akarom" a császárt, de ha mérlegelni kell, hogy lesz egy csúnya vágás a hasamon, vagy hogy esetleg oxigénhiány miatt fogyatékos lesz a lányom, akkor én inkább bizony az előbbit választom. Örülök, hogy aki meg merte kockáztatni a hüvelyi szülést annak minden simán ment, de nekem a gyerek egészsége semmiféle kockázatot nem ér meg.
2009. jún. 10. 13:30
 9/10 A kérdező kommentje:

Szóval ezért:

"Ha a magzat feje van elöl a szülésnél, alaposan kitágítja a szülőutakat, s a test többi része már könnyen megszületik. Faros szülésnél a fejnél jóval kisebb átmérőjű popsi halad át először a szülőcsatornán. Ilyenkor a fő probléma az, hogy a köldökzsinór előrébb helyezkedik el, mint a fej, amely utoljára halad át a szülőcsatornán, s attól kezdve, hogy a koponya belép a medencébe, a köldökzsinór egészen addig leszorítódik – azaz megszűnik a magzat keringése – amíg a koponya el nem hagyja a medencét. Az oxigénhiány következtében károsodik az agy.

Normális szülés esetén a fej általában 6-8 óra alatt halad át a medencén, s ezalatt a koponya a szükséges mértékben át tud formálódni. Medencevégű fekvés esetén erre az áthaladásra csupán egy-két perc áll rendelkezésre. Ez a gyors folyamat nagyobb megterhelést jelent a magzat koponyájára."

2009. jún. 10. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha fájásokkal mész be,illetve megindulaa szülés,természetesen nem küldenek haza.

Császáros vagyok én is,jó sokat vajúdtam,átéltem mindkét oldalt,csak a végkifejlet maradt el.Nem csúnya a vágás,bikinivonal felett vízszintesen,kb 10 centis.Mmindenképp totális borotválás otthon!!Ha ők borotválnak,az száraz,éget stb.,készítsd elő magad otthon.A dombot a seb miatt kell,alul meg mindenképpen vérezni fogsz,így könnyebb tisztálkodni.A szexi bugyiból sem látszik a csík:)

2009. jún. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!