Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszés nagyon fáj?...

A császármetszés nagyon fáj? A gerincbe kapott injekciótól tényleg nem lehet érezni semmit?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy császármetszést és nem tudtam elhinni hogy nem fáj...a hölgy csak annyit mondott hogy nagyon nehéznek érzi a hasát műtét közbe...
2012. márc. 2. 19:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az érzéstelenítő injekció után pár perccel kérdeztem a szülésznőt: normális-e, hogy a lábujjaimat tudom mozgatni? (akkor még tudtam :-) ) Azt mondta, igen, lassan oda is elér majd az injekció hatása, de próbáljam megemelni a fenekemet fektemben, s ha nem megy, akkor rendben vagyunk. És nem tudtam megemelni... hú, de furcsa volt ez is :-)
2012. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőt epidurállal csinálták, mert az volt bekötve a normál szülés közben is, ennél éreztem a rángatást, amit a többiek is írnak, ettől bepánikoltam, ezért elaltattak. A másik kettő programozott volt, spinalis érzéstelenítéssel csinálták, na ott tényleg nem éreztem semmit, még a rángatást sem. Utolsó 2 nekem is szép emlék. Júliusban lesz a negyedik. Amúgy az epidurális és a spinális között csak a hatóanyag más, tök ugyanaz a bekötés. A fázás nálam is megvolt.

Én a gerincszuritól féltem a legjobban (még harmadszorra is), de az szerintem egyáltalán nem rossz érzés, inkább csak tompa nyomást érzel, nekem az volt az érzésem, hogy mindjárt lelöknek az asztalról :-S Itt nálunk kézfejbe kötik az infúziót, na az sokkal fájdalmasabb, mint a gerincbe adott

2012. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Számomra egyébként a kb 45 perces műtét legrosszabb része mindkét esetben az volt (az elsőre nem emlékszem, mert elaltattak), amikor szívják le a magzatvizet, illetve a vért, mert annak a szivattyúnak elég vacak hangja van, illetve már amikor végeztek és számolgatják a használt szerszámokat, hogy nem hagytak-e benn valamit :-S
2012. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát fájni nem fájt,de az epidurált csak harmadszorra tudták beadni,utána éreztem ahogy "kicibálják" a babát.A bénulás ijesztő,utána hidegrázás.4 hónapos a babám de még mindig érzékeny a vágásnál a hasam.
2012. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem is megváltás volt az injekció.Onnantól kezdve nem éreztem semmit csak mintha rángatnának és amikor már kint volt a baba akkor kezdtem fázni.Az elkövetkezendő napok voltak nehezek, de amikor kiszedték a kapcsokat utána sokkal könnyebb volt.
2012. márc. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz.Nem érzel fájdalmat.

És bennem is az maradt meg többek között a legjobban,amit az egyik válaszoló írt,hogy amikor vége volt a műtétnek és mondta a beteghordó srác,hogy kapaszkodjak bele és áttesz a másik ágyra,lenéztem és a lábam már a kezében volt. :) Hirtelen meg sem ismertem a lábam,csak néztem,hogy mi az... Nagyon furcsa volt.

2012. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!