Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszés nagyon fáj?...

A császármetszés nagyon fáj? A gerincbe kapott injekciótól tényleg nem lehet érezni semmit?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy császármetszést és nem tudtam elhinni hogy nem fáj...a hölgy csak annyit mondott hogy nagyon nehéznek érzi a hasát műtét közbe...
2012. márc. 2. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit éreztem, hogy rángatnak, matatnak. De egy cseppet sem fájhat, ha az érzéstelenítő hat. S nekem nem is fájt, inkább csak nagyon furcsa volt. De mivel nem láttam (hiszen eltakarják a fejemtől a hasam), ezért nem kap az ember sokkot tőle. Ha telibe látod a vágást, vért, meg mindent, akkor az embernek "jobban fáj" maga a tudat, gondolom ezért hiszed, hogy mindenképpen fáj.
2012. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj nyugodj meg. A gerincbe történő érzéstelenítő pedig nem vészes kapsz egy szurit 10 másodperc és nem érzel semmit se.
2012. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azután a szenvedés után amit át éltem egy megváltás volt, megkaptam a szurit és utánna az égvilágon semmit nem éreztem.
2012. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj, csak annyit érzel, hogy egy picit rángatnak a has tájékán.
2012. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megváltás volt az érzéstelenítő injekció. Ahogy beadták, abban a pillanatban megszűnt minden fájdalom, onnantól semmit sem éreztem azon kívül, h nagyon fáztam.

Amikor elmegy az epidurál hatása, na attól fogva viszont jó néhány napig szenvedtem.

2012. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én is annyit éreztem hogy matatnak bennem meg rángatnak és mivel nekem a kislányom nagyon magasan volt éreztem ahogy húzták ki.Viszont az őrzőben mikor elmúlt az érzéstelenítő hatása hát voltak kellemetlen pillanataim.

Megmondom őszintén én féltem,mert nekem 3x-i indítás ellenére se indult be a szülés és ezért császároztak.Viszont előtte egy csaj eléggé megijesztett mert állítólag neki nem használt az érzéstelenítő.

2012. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

Még annyit.Velem bent volt a férjem a műtőben,a jelenléte megnyugtatott.

2012. márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg. Azaz fájdalmat nem! Olyan mint amikor fogorvosnál a doki ad érzéstelenítőt, nem érzel semmit csak hogy matatnak. Vagy olyan mint mikor elzsibbad(elalszod) a kezed, és ha hozzá nyúlsz, érzed az érintést, de valahol fura. Nem tudom máshoz hasonlítani.

Féltem tőle (progis császár farfekvés miatt), de semmi nem fájt. Mikor szedték ki a lányomat, és "cibáltak" az furi volt, vagy kicsit kellemetlen, de egy csöppet se fájt. Nagyon szép emlék maradt!!!!

A második természetes úton született, hát az fájt...

2012. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én sem éreztem fájdalmat, csak matatást, húzást. A 10 órás kínszenvedés után megváltás volt. Jót "lebegtem" az ágyon de komolyan, nagyon jól éreztem magam, nem féltem, boldog voltam, mint aki kicsit be van csiccsentve. (lehet, hogy nyugtatót is kaptam). Nekem szép emlék maradt, a vajúdásos kínlódás után, meg különösen.
2012. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, a rángatás érzése volt meg nekem is. Annyira elérzéstelenítik ilyenkor az alfelet, hogy semmit sem érez a nő, még a saját lábát sem. Nekem pl. nagyon szürreális élmény volt látni a lábamat, ahogy a műtét után emelik át a guruló ágyra: ott volt, láttam, hogy az enyém, láttam, hogy mozgatják, de nem éreztem!
2012. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!