Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mellmasszázzsal beindul a szülés?

Mellmasszázzsal beindul a szülés?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt dolog. Nem is hallottam még erről.
2009. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A mellbimbó ingerlésétől oxitocint termelődhet, méhösszehúzódások lehetnek és ez valóban beindíthatja a szülést.

Ezért mondogatják, hogy nem szabad terhesség alatt a mellet túlságosan ingerelni, valamint ha valakinek előteje van, akkor ne nyomogassa a mellbimbóját tesztelésképpen.

A testvérem szülésznő Magyarországon és ő is mondta, hogy ha elhúzódó vajúdás van, akkor szokták javasolni a kismamának, hogy körkörös mozdulatokkal, tenyérrel ingerelje a mellbimbóját. De ez nem egy-két mozdulat, hanem viszonylag sokáig kell csinálni.

Én külföldön élek és ez itt egy szülésmegindító praktikának számít túlhordás esetében, akár tenyérrel valamilyen olajat használva sikosítóként, akár mellpumpával.


A gyakorlatban szinte mindenki találkozott már a jelenséggel, az is, aki nem is hallott róla. Ugyanis szoptatásnál ugyanez az elv működik. Amikor szopik a baba, az inger méhösszehúzódást okoz. Ilyenkor fájhat a méh, görcsök jelentkezhetnek, a vérzés is intenzívebb lehet. Az első napokban többek között ezért is kell minél többet szoptatni a babát, hogy gyorsabban húzódjon vissza a méh, valamint a gyermekágyi vérzés is összességében hamarabb véget érhet (annak ellenére, hogy az első időszakban szoptatás perceiben intenzívebb).

A nem szoptatós anyukáknál pedig ezért tarthat tovább, amíg a méh regenerálódik.

2009. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, és leesett az állam. Mire jó ez az oldal!
2009. jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!