Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A debreceni Klinikán mit...

A debreceni Klinikán mit érdemes berakni a kórházi csomagba?

Figyelt kérdés

Mi az amit a szülőszobára be lehet vinni és mi az amit külön a nagy táskába rakjak magamnak?

A babának vigyek ruhát vagy jó az amit ott adnak?


2012. márc. 1. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi viszünk ruhát és minden egyebet a babának, de azt mondta a szülésznőnk a legutóbbi találkozáskor, hogy mindent adnak, ami az ellátásához kell, ruhát és pelenkát, törlőkendőt, hintőport stb. is. :)


Szülőszobára fényképezőt lehet bevinni, meg apuka vihet magával szendvicset esetleg, neked egy kis szőlőcukrot.


Magamnak viszek mindent, amit a védőnő mondott és én is szükségesnek érzek, ha gondolod ezt a listát is átküldöm. :)

2012. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Házassági anyakönyvi kivonat jó az eredeti 2009-es?

Külön táskába rakjam a szülőszobás és külön a gyerekágyas dolgaimat?

2012. márc. 1. 13:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem rakd külön (a szülőszobásba tedd be az összes leletedet és iratodat is). Ha Db-ben volt az esküvőtök, elvileg akármikori anyakönyvi kivonat jó lesz.
2012. márc. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szülőszobáról nem tudok nyilatkozni, a Kenézybe szültem... de a baba átkerült.

Ruhát adnak, de vigyél néhányat mert pl. nálunk hétvégén elfogyott mert annyi baba született és nem volt mosoda. Popsi törlőt nem adtak, pelenkát napi 5 db-t, de néha kevés volt, vigyél azt is pluszba.

2012. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Popsitörlőt mindenképp tegyél, azt az egyet nem adnak, és elég sokan bajban voltak emiatt.
2012. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2012. márc. 2. 07:59
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Szia!!!Azt javaslom,hogy magadnak mindenképpen vigyél a szülőszobára egy kényelmes papucsot,szénsavmentes vizet,illetve szőlőcukrot,vagy citromot,ha kiszáradna a szád.Minden mást(zuhanyzáshoz fürdetőt,törölközőt stb.)fognak adni.A párod ha bent lesz,ő is vigyen magával papucsot,magának valami harapnivalót,innivalót.A terhesség alatt összegyűlt papírjaid feltétlenül legyenek ott.A házassági anyakönyvi kivonat elvileg nem lehet 30 napnál régebbi,én mondjuk nem debreceni vagyok,de a Klinikán fogok szülni,és nekem be kellett mennem az anyakönyvvezetőhöz,hogy hitelesítse a házasságinkat,mivel 2003-ban kötöttünk házasságot,és ez már bőven kicsúszik a 30 napból:-)A babának én is készítettem össze ruhát(tipegőt,bodyt,kis takarót),popsitörlőt feltétlenül vigyél,azt nem tudnak adni,pelenkát adnak valamennyit,de ha kevés volna,inkább tegyél azt is el.Jobban szeretik a csecsemősök,ha a saját rucijában van a baba.De ha nem szeretnél vinni,akkor sincsen gond,természetesen adnak inget és tipegőt a babára:-)

Egyébként mikorra város a picit??Még az is lehet,hogy találkozni fogunk,ha a közeljövőben szülsz te is:-)Én márc.19-re vagyok kiírva,remélem már hamarosan találkozhatok a pici lányommal:-)

Remélem tudtam segíteni!!

Könnyű szülést kívánok!!!Üdv:tamy

2012. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Tamy! Köszönöm a hasznos infókat, sokat segítettél. Én 28-ra vagyok kiírva, akár még találkozhatunk is:). Nekünk kisfiunk lesz. Könnyű szülést kívánok én is neked!
2012. márc. 3. 12:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!