Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor tudatosult benned,...

Amikor tudatosult benned, hogy "itt az idő" menni kell a kórházba ez már a szülés. Nem pánikoltál be? És a párod?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy nem leszek a helyzet magaslatán...ha tudatosul bennem, hogy most már szülök...össze vagyok pakolva amennyire tőlem telt fel is készültem( ha lehet ilyet) de még is nagyon félek mi lesz ha sírva fakadok, megijedek stb...persze tudom, hogy nem úszhatom meg:) de mindig úgy gondolok rá...hogy mégvan idő.. pedig már nem sok. Mi lesz velem ha eljön a pillanat?

36 hetes


2009. jún. 5. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

bennem nem tudatosult : ) 3-5 perces fájásaim voltak, hívtam a szülésznőt, mondta, hogy menjünk be. én még a cuccomat se akartam vinni, mert minek az :D (persze hozták utánam) minden tök természetesen ment, 3 óra múlva kint is volt a picúr. apja éppen máshol volt, (kb 70kmre) ő se pánikolt, el se akart indulni, mert á, még úgyse születik meg.. aztán még a szülésznő aggódott, hogy nem fog odaérni... (persze azért sikerült, éjszaka nem sokan vannak az utakon) :))

szval ne aggódj, tudni fogod mit kell tenni. ha sírsz hát sírsz, nincs azzal semmi baj :)

2009. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
AKKOR NEM PÁNIKOL AZ EMBER, APÁRJA TALÁN EGY KICSIT.... HA TUDOD, HOGY A BABÁNAK AZ A JÓ, HA NYUGODT VGY ÉS íGY KÉSZÜLSZ A SZÜLÉSRE, AKKOR SIKERÜLNI FOG MEGŐRIZNI A NYUGALMADAT. ÉN SEM GONDOLTAM, HOGY íGY LESZ, NAPOKIG SIRDOGÁLTAM A "BETOJÁSTÓL", DE A VÉGÉN SIKERÜLT!!! sOK SZERENCSÉT ÉS EGÉSZSÉGES BABÁT KíVÁNOK!!! 3,5 HÓS KISBABA ANYUKÁJA
2009. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Már nagyon vártuk a végét.De nagyon féltem,mindig azon agyaltam,hogy hogy lehetne kibujni alóla:-)).du 4 körül kezdődtek a fájások ez eltartott amig rendszeres lesz,én mát rudtam,hogy ma szülni fogunk.Párom délutános volt,gondoltam még megvárom még haza ér.állandó tel kapcsolatba voltunk.8 ra mire hazaért már 6,7 p fájásaim voltak.sétáltunk,tv-t néztünk.párom aludt még egy kicsit,aztán fürödtem egy jó melegvízbe,olyan éfél körül indultunk 3 p fájásokkal a korházba,akkor már tudtam,hogy nincs vissza út,a párom nagyon nyugis volt,ez jot tett nekem.fél 4 re meglett a drága.de addig többször félbeakartam hagyni.féltem,nagyon féltem.Ugy hogy ne aggódj ez természetes.Mikor jöttek a tolófájások már nem féltem,ugy felpörgött mindkettünk,hogy kb utána még 1 napig nem aludtunk,én elötte 1 nappal se semmit.könnyű szülést kívánok neked.
2009. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem pánikoltunk.

napközben jöttek rám a fájások. éjjel 2 körül szóltam a férjemnek, hogy menni kéne a kórházba (kb. 3 perc autóval).

szépen fogta a cuccaimat, lesétáltunk a kocsihoz, és bementünk a klinikára (Pécs). ott nagyon kedvesen fogadtak, pedig nem volt fizetett orvosom, szülésznőm!

2009. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megkönnyebültem felsóhajtottam, hogy nem kell baba nélkül a kórházba vonulnom (másnap be kellett volna feküdnöm). Lezuhanyoztam, kozmetikáztam az alsó részeket, hogy ne a kórházban borotváljanak. Szóltam a férjemnek, hogy mehet tisztálkodni, mert indulunk. Nem pánikoltunk. Pedig egyébként volt pánikbetegségem is korábban. Ne félj! (persze tudom, ezt könnyű mondani, ha az ember már túl van rajta:)
2009. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Mi a kisfiunk születése előtti napon festettük a szobáját, így takarítottam és ablakot pucoltam. Nálunk amúgy is családi hagyomány, hogy az ablakpucolástól jön a baba, én így érkeztem. :-) Mikor rájöttem, hogy menni kell, először is megvártam, hogy felszáradjon a folyosó, mivel a párom előtte mosott fel, majd a szintén mindenórás kismama barátnőmmel Skypon kibeszéltem a dolgot, végül este 10 körül indultunk. Másnap hajnalra meglett a kisfiam. Egyedül a barátnőm férje idegeskedett, hogy minek csacsogunk, menjek már.Na de ha egyszer felmosott a férjem, csak nem mászkálom össze!! :-)))
2009. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy furcsán hangzik,de bennem még a vajúdás alatt sem tudatosult,hogy meg lesz a babám.csak amikor már nyomtam,akkor "jöttem rá" hogy mindjárt a karjaimban tarthatom.
2009. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor azt mondjátok nem jellemző, hogy az ember lánya bepánikol? Remélem én is hasonlóan fogom megélni mint Ti és "észnél" leszek.

Köszönöm a válaszaitokat!

2009. jún. 5. 14:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én nagyon pánikoltam mi lesz ha jönnek a fájások összevissza fogok kapkodni kétségbe esek és nem fogom tudni mit csináljak stb hát eljött a nap este elkezdődtek a fájások reggelre már sűrűk és erősek voltak de én tök nyugodtan ültem a számítógép előtt és neteztem párom a cuccaimmal már az ajtóba tombolt hogy menjünk már mert itt fogok megszülni én meg mondtam áh ráérünk még hova ez a nagy sietség de a végén már kirángatott a lakásból 5 percere van a kórház már bő 4 ujjnyi voltam mikor bementünk burkot repesztett a doki és 2 óra múlva se megvolt a baba erre csak annyit mondtam páromnak látod ezért siettünk még ráértünk volna

2009. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem pánikoltam.

A magzatvíz folyt el, nagyon izgatott lettem. Felhívtam a kórházat, mondták, hogy lezuhanyozhatok, majd induljunk be szépen nyugodtan.

Nem pánikoltam, viszont nagyon boldog voltam és leírhatatlanul izgatott. Legszívesebben indiánszökkenésben mentem volna oda az autóhoz, ha nem lett volna egy akkora betét bent a víz miatt, mint a fél karom. Végigcsicseregtem az egész utat.

Megvizsgáltak, vért vettek, kenetet, mondták, hogy minden tökéletes, nincs fertőzés, méhszáj zárt, egy napon belül nem lesz baba. De max 48 óra múlva megindítják. Haza lehet menni és feküdjek le aludni. Nah, akkor egy világ omlott bennem össze... (külföldön élünk, itt így működik)

Hazaértünk és beindultak a fájások, két óra múlva már nem volt köztük szünet, akkor visszamentünk, akkor meg már azért nem pánikoltam, mert annyira transzban voltam a fájások miatt, hogy beszélni sem tudtam/bírtam. Már nem is csicseregtem a kocsiban, csak mentem egyenesen, néztem magam elé. Szerencsére ennyi volt az összes vajúdás, ez a durván három óra, mert mire besétáltam a szülészetre már tolófájásaim voltak.

Szerintem te sem fogsz pánikolni!

Fogadj szót az orvosoknak, szülésznőknek, légy engedelmes, mert ők azért lesznek ott, hogy neked és a babáknak segítsenek, még akkor is, ha néha úgy tűnik, hogy irreális dolgokat kérnek.

2009. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!