Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jó dolog, ha direkt nem...

Jó dolog, ha direkt nem akarok tudni a születendő babóca nemét?

Figyelt kérdés
Mért jó, vagy mért nem. Igaz még csak tervezzük. De már ez a kérdés is felmerült, hogy akarjuk-e vagy sem. Jobb a meglepi?
2009. jún. 1. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Kinek hogy. :) Én nem akartam meglepit, mert akkor nem tudtam volna előre vásárolni, és a gyerekszobát sem tudtam volna, h milyen színűre fessem :) (Lehet, h én maradi vagyok)
2009. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy voltunk vele, hogy legyen meglepi, ennyi misztikum maradjon meg nekünk a mai túlszabályozott, agyonellenőrzött világban.
2009. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eleinte én is úgy gondoltam hogy meglepi legyen, de aztán a 4D-n nem bírtam magammal és mostmár tudjuk, kislányunk lesz. Így nagyon jó hogy a nevén tudjuk már szólítani. A vásárlás nem érdekelt mert vannak unisex dolgok, nem akartam kifejezetten kék vagy rózsaszín dolgokat... de így is lesz meglepetés mikor megszületik, az hogy hogy fog kinézni mekkora lesz, kire fog hasonlítani, milyen lesz mikor hazajövünk... tehát még így is van min izgulni. :) De az is nagyon izgi ha még nem tudjátok, mint az előttem válaszoló leírta. :)

22 hetes kismami

2009. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az nagyon izgi,csak igy nem tudsz csak uniszex dolgokat vásárolni a babádnak.
2009. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én tudni akarnám, mert nekem fontos, hogy előre bevásároljak minden hülyeségből, aranyos, a neméhez illő ruhácskákat vegyek, kifessem a szobáját..plusz az is lényeges, hogy így még a születése előtt közel érezhetjük magunkhoz, a nevén szólíthajuk, stb.
2009. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első babánál meglepi volt,mert még véletlenül se mutatta magát...a 2. babánál magzatvízvizsgálatot csináltak(elmúltam 35 éves)így ha nem akartam volna is tudtam volna.Számomra nem jobb a meglepi,mert így legalább a nevén tudom szólítani,nem csak Babázom.
2009. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem kettő gyermekem van

egyiket sem kérdeztük meg anno hogy ki van odabent.. aztán lett meglepi:) és olyan jó volt! a vásárlás biztosan fontos, meg a ruhák színe is de ez az ajándék olyan amit nem bontunk ki korábban csak a nagy napon.

nem bántam meg és a harmadikat sem fogom előre megkérdezni...

mindenki másképp látja.. tedd úgy ahogy a szíved diktálja.. az első babánk: Zsófi/Máté a második

Benedek/Panna néven volt szólítva..

érdekes hogy mindkettőnél az első név jött be így lett egy Zsófikánk és a Benikénk..

2009. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi se kérdeztük meg, volt eg kis misztikum a babavárás alatt:)
2009. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is úgy döntöttünk, hogy nem kérdezzük meg a pocaklakó nemét, mert közhely, de igaz: csak az a fontos, hogy egészséges legyen.

Aztán, amikor 30 hetesen nem tudtunk megegyezni sem lánynévben, sem fiúnévben, akkor megkérdeztem a dokit. Így már csak a kisfiú néven ment a vita.

(Lánynév nélkül mentem szülni)

2009. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megerősítettetek abban, hogy majd (amikor eljutunk a pocaklakóig) NEM akarjuk tudni a nemét.
2009. jún. 2. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!