Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetes terhes vagyok 1.5ujjn...

37 hetes terhes vagyok 1.5ujjnyira nyitva a mészájam. A szülésnél ez jelent valami előnyt? Nagyon félek, hogy a fájdalmat nem tudom majd elviselni.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 5. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi előnyt nem jelent, ilyenkor már általában nyitva van a méhszáj. A szülésnél 4-5 ujjnyira kell tágulni.

De a szüléstől ne félj, mert akkor csak rossazbb lesz minden.

Az agy nagy úr ha úgy állsz hozzá, hogy fájni fog, nem fogom kibírni, akkor fájni fog és nagyon nagyon fogsz szenvedni, de attól még meg kell szülni.

Állj úgy neki, hogy igen, fájni fog, de ki fogom bírni, sokan kibírták már előttem.

És konzultálj dokiddal a fájdalomcsillapítási lehetőségekről.

2008. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ,megpróbálok nem kérni fájdalomcsillapítót,nem szeretem a gyógyszereket és a babának se hiszem,hogy jó.Próbálok majd inkább meleg fürdőt venni,meg másra gondolni.
2008. ápr. 5. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem több órás erős fájások után volt 2 ujjnyi, tehát szerintem ez csak jó!!! És egyáltalán ne félj, a szülés a legcsodálatosabb dolog a világon! Gondolj végig arra, hogy minden fájással kijjebb jön a babád, és a végén magadhoz ölelheted. Hidd el, saját tapasztalat, nem elviselhetetlen a fájdalom! Csak próbálj pozitívan állni a dolgokhoz és boldogan, a babádat nagyon várva, és meglátod, nagy élmény lesz! Nagyon szép szülést kívánok!
2008. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mind félünk a fájdalomtól egy kicsit...

Nekem a gátmetszés volt a fixaideám.Hiába olvasok szüléstörténeteket,mindegyikben az van,hogy nagyon fáj,van aki kicsit jobban van aki nem annyira szemléletesen,de mindenki ezt írja.Aztán egyszer csak olvastam valakinél,hogy egy tisztességesen kijött aranyérhez képest a gyógyuló gátseb kutya füle.No most megismertem a tisztességesen kijött aranyeret,és nem is olyan vészes az.(No nem egy leányálom...)Ez segített ráeszmélni,hogy nem azért félünk,mert fájni fog,hanem mert ismeretlen,és új.Nem is a fájdalomtól félünk,hanem magától az ismeretlentől.Mikor erre ráeszméltem,onnantól kezdve nem volt vissza út,és már nem félek semmitől,sőt,várom már a pillanatot,amikor elkezdődnek a fájások,és tudom,hogy minden egyes nappal közelebb kerülök ehhez a pillanathoz.Teljesen más így megélni a várandósságot,mint "félve".

2008. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy előny! Gondold el, van aki ezért több órát vajúdik!
2008. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!