Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után milyen fogamzásgát...

Kerria kérdése:

Szülés után milyen fogamzásgátló módszert választotok majd?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki melyik módszert tartja jobbnak, egyszerűbbnek, olcsóbbnak. Vagy ha valakinek van tapasztalata, az is érdekelne.


Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 27. 07:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi szülés után 6-7 hónappal már szeretnénk próbálkozni a testvérrel. Meg fogom kérdezni az orvost, milyen módszert ajánl ilyen rövid időre. Szerintem óvszer lesz.
2012. jan. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Én gyógyszert szedtem, de nem nagyon vált be az a fajta. Így most a Nuvaring hüvelygyűrűt kezdtem el használni. Olcsónak éppen nem olcsó, de csak havonta egyszer fel kell tenni, 3 hét múlva meg levenni. Sokkal biztonságosabb, mint a tabletta, mert nem szájon át alkalmazzuk, nem kerülnek be a hormonok a szervezetbe, nem terheli a májat. Hanem helyileg fejti ki a hatását.
2012. jan. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Mirena spirált rakattam,mert nem akarunk egyenlőre több babát...
2012. jan. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Óvszert, mert szeretnénk még egy babát, az előző után is így védekeztünk, a tesó érkezéséig.

Elsőre sikerült is, mert nem tömtem magam hormonokkal.

A spirál pedig szóba nem jöhet, mert 5 év múlva már kicsúsznánk az időből.

(Én 35-36 éves koromig meg szeretném szülni a harmadik babát.)

A fogamzásgátlótól sokaknak csökken a tejük, hiába a szoptatós anyáknak valót szedik...

Az óvszer pedig akkor jó, ha nem idegenkedtek tőle és rövid időn belül babát szeretnétek megint. Bár hosszú távon is jó, csak kicsit macerás.

Amúgy a spirál összességében a legolcsóbb és a legjobb módszer (szerintem), főleg, ha évekig nem terveztek újabb babát.

2012. jan. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
spirált fogok feltetetni.
2012. jan. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Óvszer,nem akarom magam teli tömni hormonokkal.

De ha hosszú távon gondolkodsz elég ha a gyereket az ágyatokba szoktatod,jó ideig nem akar majd máshol aludni csak ott,löttek az együtléteknek jó ideig :D

2012. jan. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Atroposz ***** válasza:
100%

Nekem fogalmam sincs mivel fogok védekezni,a felhelyezhető dolgokat nem, mert gyulladásra vagyok hajlamos,az óvszert nem szeretem mert akkor nem érzem a hapsimat,nekem eddig a gyógyszer vált be, de az meg tele van minden féle hormonnal.

Szerintem marad a gyógyszer!

2012. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Óvszer, aztán majd ha már nem szoptatok akkor tabletta.
2012. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Eddig megszakítással. 1 honapja elkezdtem szedni a gyogyszert, de nem jott be. Nem kívánom tole a szexet. Semmi sem tud felizgatni. Ugy néz ki, hogy abba fogom hagyni. Gumit nem nagyon szeretjuk, ugyhogy marad továbbra is a megszakítás. Az sem baj, ha hiba csuszik a számításba és jon majd a teso!
2012. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyszer nem vált be annyira összezavart, hogy csak nagyon nehezen tudtam teherbe esni az első babával. Emiatt jelenleg óvszerrel védekezünk.
2012. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!