Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megindult szülés esetén, ha...

Megindult szülés esetén, ha mentőt hív az ember (dugóban nem lehet a belvárosba jutni tőlünk időben, és nem az első terhesség) melyik kórházba visz? Ahol az orvosom van, vagy ahová tartozom?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék "idegenben" szülni. Az első babám korábban jött, és taxival mentünk, de az éjjel volt, akkor odaérünk 15-20 perc alatt. De nappal a csúcsban, volt már hogy több mint egy órát mentünk. Nem szeretnék a kocsiban szülni :)
2008. ápr. 3. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem a mentőket kell hívni, hanem a betegszállítókat, ők oda visznek, ahol az orvosod van.
2008. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kértem a nőgyógyásztól beutalót a biztonság kedvéért,hogy oda vigyenek,ahol ő dolgozik,mert amúgy én nem oda tartozom helyileg.
2008. ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Kérj előre beutalót a nőgyógyászodtól, és akkor a mentő abba a kórházba visz ahol ő van.
2008. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most beszéltem a védőnővel, és ő is azt mondta, amit gyanítottam, hogy a mentő csak az illetékes kórházba vihet, máshova nem.

A betegszállító is jó ötlet lehet, ő "maszek", oda visz, ahova akarod.

A beutalót nem tudom, lehet így van, de én is terveztem, hogy felhívom a mentőket és megkérdezem, biztos ami biztos:)

2008. ápr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És létezik olyan betegszállító, aki akkor jön, amikor hívom? Én úgy tudom, hogy ők 3 órán belül jönnek ki, vagy valami ilyesmi. Akkor meg már mindegy :)
2008. ápr. 3. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a központi mentőszámot hívod és elmondod, hogy szülni fogsz, mennyi időközönként jönnek a fájások el ment-e a magzatvíz stb akkor az ottani diszpécser el fogja tudni dönteni, hogy mentőt vagy betegszállítot küldjön. Egyébként ilyen esetben mentőt szoktak Nyugi.
2008. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!