Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha úgy indítják a szülést,...

Ha úgy indítják a szülést, akkor hosszabb vajúdásra kell számítani?

Figyelt kérdés
Hogy indítják pontosan? Először burokrepesztés, vagy először oxytocin? Szerdán reggel indítják, mert ma töltöttük a 41. hetet és nagyon félek...
2012. jan. 23. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne félj:)


Nekem két indított szülésem volt,az első:

Reggel 9kor felhelyezett a doki egy ballont (hogy tágítsa a méhszájat) és bekötötték az oxit. Délben burkot repesztettek, délután 5kor kezdett lassulni a baba szívhangja, lekapcsolták az oxit, erre tök rendszertelenné váltak a fájásaim, visszakötötték, pontban 6 órakor megszületett a fiam.

A második: (pár nappal előtte már volt egy oxitocin-próbám, amire jól reagáltam)reggel 5.30kor bekötötte a doki az oxit, (nem kaptam ballont) majd olyan 9.15kor éreztem egy nagy "csattanást" odabent egy fájás alatt, a baba feje ekkor ékelődött be, és elfolyt a magzatvíz. A kisasszony 9.59kor már kint is volt!:)


Tényleg ne félj!szép szülést!

2012. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Indított szülésem volt,prosztin tablettával.

16 óra után elkezdődtek a fájások és 18:10kor a kezembe volt a kislányom!

Most már lassan 7 hós lesz!:)

Nyugalom én is nagyon féltem de szerencsém volt,kívánom neked is ilyen szülésed legyen!

2012. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. En most szultem 8 napja. Nekem is el akartak inditani. De meg elotte levo nap megettem egy Nagy pizzat , ittam ra colat. Ra egy orara kidurrantam szo szerint, magzatviz magatol ment, fajasok nem voltak, a korhazba Kaptam fajas gyorsitot Es kb 1 Ora Mulva kint is volt a baba. Ne Aggodj , szerintem neked is ilyen gyorsan fog menni fajasok nelkul. Szoritok neked!!!!!
2012. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amit elfelejtettem, mindkét gyereket túlhordtam 11 nappal.
2012. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Délelőtt tízkor burokrepesztés, oxitocin, fájások csak este indultak be, szülés 23 óra 20-kor.
2012. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 2. szülésemet indították, tablettát tettek fel reggel 9kor. Délben kezdtek "fájásaim" lenni, ezek szabályos 3 percenként jöttek, de 10másodpercig tartottak és simán elvoltam velük. Fél 2re kellett visszamennem a szülőszobába. 2kor beöntést kaptam, majd amikor meglett az eredménye, utána fél 3tól jöttek az igazi fájások, 3 percenként, jó hosszan. Zuhanyoztam közel 1 órán keresztül:) Fél 4 után 10 perccel burkot repesztett a doki. Innentől kapásból a tolók jöttek, de nem nyomhattam még 20 percen át. Na ez brutál volt:) Minden fájás csúcspontján ordítottam egyet és megroppantottan a doki ujját, annyira szorítottam. 4kor már nyomhattam, és mivel nagyon fent volt még a baba, be sem ékelődött a feje, így 12 perc volt a kitolás, de ebbe 4 fájás fért bele.

Én azt mondom, nem hosszabb a vajúdás, merthát rá van gyorsítva a folyamatra elég rendesen. Engem a tablettában lévő hormonok indítottak. Oxit nem kaptam, csak a lepény szülése előtt, de az csak egy vénás szuri volt.


Mindkettőt túlhordtam, mindegyikkel voltam többször optn, magzatvízvizsgálaton, de ezek nem indították be a folyamatot.



Nyugi! Ügyes leszel és ne félj! Én bármikor újra átélném, pedig akkor ott abban a bizonyos 20 percben azt hittem, meghalok:)

2012. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 11:30-kor repesztettek burkot és egyből rákötöttek az oxitocinra(végig kaptam). 20:30-ra lett meg a babám.
2012. jan. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs h nem a kerdesdre valaszolok de gondoltam megnyugtat ha irok h en is hasonlo cipoben vagyok ma vagyunk 41+3 hetesek es 4 nap mulva nalam is szulesinditas lesz csk nem otthon hanem kulfodon es en s felek.

De konnyu es gyors szulest ahogy az elottem irok mondtak es tapasztaltak

2012. jan. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem prepidin zselével indították. Reggel 9kor. 2órán keresztül nem túl erős mensi szerű görcseim voltak, délben kezdődtek fájások nem túl sűrűn, 2 körül már 1-2 percesek, negyed 3-kor elfolyt a magzatvíz, 16:48-kor megszületett a kisfiam. Nekem gyors volt. Állítólag ez a prepidin a legjobb.

Ne félj!!! Könnyű szülést!!!

2012. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!