Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tesóm 2 napja visszatartáson...

Tesóm 2 napja visszatartáson van. Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
34 hetes,beindult a szülés,nagyon görcsölt meg fájt a dereka,de nem tágult a fájások ellenére.Most infuziót kap,hogy még ne szülessen meg a baba,a fájásai enyhültek,de vissza lehet így tartani?
2010. júl. 2. 13:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néhány napig igen, max egy hét, tovább nem hiszem.

De 34-35 hetesen már valószínűleg semmi baja nem lesz a picinek, ha meg is születik, ne aggódj:)

Ismerősöm 30 hetesen szült makk egészséges kisfiút, kicsit tovább kellett maradniuk, hogy megnőjön, de semmi hátránya nem lett belőle.

2010. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy ilyen hamar írtál.Pont azt mondta a doki,hogy a legrosszabb korban van se nem 7 hós se nem 8,és hogy még legalább két hetet ki kellene húzni valahogy.Hát mindenesetre remélem semmi baj nem lesz.Köszi mégegyszer.
2010. júl. 2. 13:37
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy kevésbé lenne jó neki most megszületni, mint két hete. Nem mintha megkérdőjelezném az orvos hozzáértését, csak olyan furcsa, hiszen azóta csak fejlődhetett a pici. Mit mondanak, hány gr körül van a súlya?

Gondolom kap a tesód tüdőérlelőt, biztos, ami biztos.

Remélem semmi gond nem lesz, és ha úgy tényleg jobb, sikerül még bent tartani 2 hetet. :)

Kisfiú vagy kislány?

Ugye majd megírod, ha megszületik, akármikor is legyen az?


Első

2010. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Kapott tüdőérlelőt az bizti.Fiú lesz,Marci.Én sem értem miért veszélytelenebb 7 hónapra szülni mint 7.5 re.Majd megírom ha történik valami,nagyon cuki vagy.Üdv.
2010. júl. 2. 13:47
 5/22 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Ezt találtam, talán érdekel:)

Megint az első.

2010. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják,hogy ez a legrosszabb kor,mert ilyenkor a dokinak kell mérlegelnie,hogy kell e már tüdőérlelő vagy már nem.Kerianyum huga volt ugyanígy mint nővéred és én sem értettem akkor, de aztán utánaolvastam és ez volt a magyarázat.Lehet nem pontos és kicsit lükén fogalmaztam, de remélem megértetted:)
2010. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszi ezek nagyon jó hírek,remélem minden ok lesz.Majd írok,ha meg lesz a Marci.
2010. júl. 2. 13:56
 8/22 A kérdező kommentje:
Mindig vártam mikor írsz nekem adaabiroli.Nekünk is van abink,örülök neked.
2010. júl. 2. 13:58
 9/22 anonim ***** válasza:
A tüdö most fejlödik,hogy érett legyen a kinti légzéshez.Ezért lenne jó ha még bennt maradna egy kicsit.
2010. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Most voltam szülésfelkészítőn, és kérdeztem a csecsemőst, hogy mi van, ha vmi baj van a babával, és át kell vinni másik kórházba?

Azt mondta, hogy a protokoll szerint ha egy baba 37 hét előtt születik, át kell szállítani, de gyakorlatilag, ha 34 hetes megvan, akkor nem viszik sehová, mert akkor már szinte tuti minden rendben van.

Szóval, ha egy csecsemős ezt meri mondani kb 50 kismama előtt, akkor biztos hogy a Ti Marcitoknak sem lesz baja, még ha előbb jön sem. :-)))


De azért kívánom, hogy még tudják kicsit benn tartani...:-)


Jó egészséget!

34 hetes km.

2010. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!