Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért adnak savlekötő folyadék...

Miért adnak savlekötő folyadékot vajúdáskor?

Figyelt kérdés
És ezt mikor kell meginni pontosan? És mindig adnak?Mi célt szolgál?

2012. jan. 18. 13:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

SOTE II.

Császárnál adtak, hogy miért, nem tudom.

Második természetes szülés volt, ott nem kaptam.

2012. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Na akkor mégsem vagyok olyan félreinformált úgy tűnik,létezik a savlekötő! De miért adják? Erre senki nem írt semmit.
2012. jan. 18. 17:05
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért adják, ha adnak, hogy ne hányd el magad szülés közben. De általában ilyet inkább császár vagy műtétek előtt szoktak. Mert ha műtét közben hányod el magad, és a hányadék a tüdődbe kerül, kaphatsz egy aspirációs tüdőgyulladást, ami életveszélyes is lehet. De nem mindenhol adnak :)
2012. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
köszi utolsó.Nálunk nem adnak műtétek előtt a kórházban azt tudom.Csak enni nem szabad műtét előtt,mint a legtöbb helyen.Na végre megtudtam amit szerettem volna :).Köszi.
2012. jan. 18. 19:48
 15/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ilyet általában olyanok kapnak, akik baleset következtében kerülnek kórházban, és ettek az utolsó pár órában. Eleve, ha tudod, hogy progis császáros lesz, nem eszel. Császárnál tálan azért nem adnak, mert már elég kevés helyen zajlik altatásban. Örülök, hogy tudtam segíteni :)
2012. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én az egész vajúdás alatt hánytam, azt mondta a szülésznő, hogy a nagyon erős fájások miatt van. Indított szülés volt.
2012. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Engem nst vizsgálatról toltak a műtőbe, és, mivel előtte nem sokkal ettem, így adtak savlekötőt, hogy ne hányjam el magam, mert bizony, ez műtét közben előfordulhat, ami végzetes lehet, nem csak a tüdőgyulladás miatt, hanem mert megfulladhatsz tőle.
2012. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én természetes úton szültem 3 hete nem kaptam ilyen folyadékot de ha tudom hogy van ilyen akkor tuti kérek mert miután már meg volt a Picikénk iszonyatosan sok savat hánytam ilyen rosszat még soha és iszonyt zöld volt soha nem hánytam epét és szülés után ugye nem lehet inni és reggelig az a keserű íz volt a számban nagyon rossz volt :( !!!
2012. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam.
2012. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
18:45! Hát ez nem lehetett valami kellemes :S! Sajnálom.Remélem azóta semmi bajod és boldogan babázol :)!
2012. jan. 30. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!