Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az, ami neked nagyon...

Mi az, ami neked nagyon negatív dolog egy szülésznő kapcsán?

Figyelt kérdés
Persze gondolom, hogyha bunkó vagy nem ért a dolgokhoz, az egyértelműen az. De mennyit legyen veled? Végig ott legyen melletted vagy ne üljön a nyakadon? Ilyesmi dolgok is érdekelnének, mert szülésznőnek készülök :) Köszi szépen :)

2012. jan. 8. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Például alap, hogy ezt fel tudja mérni, akár egyénre szabva, hogy anyuka milyen illetve helyzethez szabva, hiszen változhat a szülés folyamán a dolog.
2012. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem bántam, h a szülésznőm nem ült végig a nyakunkon, kb fél óránként/óránként benézett, mondott 1-2 bíztató szót, és a végén, amikor már közel voltunk a toló fájásokhoz akkor javasolt másik testhelyzetet és már hosszabb ideig ott volt, ott már inkább felügyelt.

Személyiség szemponjából meg nekem fontos volt, hogy magabiztos legyen, nyugalmat sugározzon, és tudjon 1-2 jó szót mondani (igaz nekem "nagykönyv" szerinti szülésem volt - örültek is, h végre a sok aznapi császár után minden flottul ment)

De fontos az is, h fel tudd mérni, kinek mik az igényei.Van olyan ismerősöm, aki meg annyira félt, hogy neki az kellett, h végig ott legyenek mellette és biztosítsák, h jól csinálja, engem meg inkább zavart volna, hiszen órákon keresztül csendben szenvedtem egy labdán. Már a férjem is unta :)

2012. jan. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, sokan nem értenek velem egyet, de soha nem választanék mégegyszer olyan sz.nőt, aki maga nem szült még. Az enyém olyan szinten kívülálló volt végig, lövése sem volt arról, min megyek keresztül (végül sürgősségi császár lett). Az EDA beadásakor nyújtózott meg tornázott, mint aki halálosan unja az egészet. Utána sem kaptam sem épképzláb szoptatási, sem életmód tanácsot.
2012. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval értek egyet. Nekem sajnos két szülésnő is jutott a hosszú vajúdás alatt a kórházban. Az első nem szült még... hát teljesen fapofával állt hozzá a dologhoz, a második idősebb szülésznő teljesen más volt. Szóval ez szerintem is számat.

Egyik se ült a nyakamon, pont ugyanannyit foglalkoztak velem, nem ez volt a lényeg. Hanem a figyelmesség kedvesség, hanghordozás...

2012. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogadott szülésznőm volt. Első fájásoknál még telefonon mondta, hogy mit csináljak itthon (ez akkor kicsit felhábotított). 2 órát vajúdtam itthon, és tényleg így volt jó!!! Fontos a kellő rutin és a határozottság!


A kórházban ő volt mellettem (nem apás szülés volt), tudta/érezte, hogy nincs kedvem diskurálni. Végig csöndben volt, csak 30 percenként zaklatott a hülye homeós bogyókkal :) Ismét igaza volt, mert baromi gyorsan tágultam :)

Egyszer szóltam rá, hogy ne simogasson, mert szegény simogatta a derekamat.


Szerintem nekem szuper szülésznőm volt!

2012. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár meg voltam elégedve a szülésznőmmel, egy dolog eszmbe jutott, ami negatív volt vele kapcsolatban. Mégpedig, hogy dohányzott! Én egyébként sem szeretem a füstöt és ha valakin érezni lehet, és rajta sajnos lehetett. Tudtam mikor jött éppen "cigiszünetből".
2012. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!