Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok az anyukák, akik a...

Azok az anyukák, akik a terhességük alatt napi rendszerességgel szedtek magne B6-ot, az első fájástól számítva mennyi időn belül szültek meg?

Figyelt kérdés
Illetve érdekelne még, hogy mit szedtetek a magne B6-on kívül?
2012. jan. 8. 12:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hogy érted az első fájást?

16 hetes kortól kezdve napi 3X2 magneB6-os és napi 3X1 nospát szedtem. A 36-dik héten nem hagytam abba, mert a tesó kórházban feküdt és ott volt a helyem mellette.

A kistesó így a 38-dik héten született meg nospa és magneB6- mellett. Úgy, hogy elfolyt a magzatvíz délben. És az igazi szülési fájások 4 után jöttek. 1 óra alatt megszületett.

2012. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az első fájásokat úgy értem, hogy a szüléskor. Mert sokszor a magzatvízelfolyást számoljuk a szülés kezdetének, de akkor még általában fájások nincsenek, ezért tettem fel első fájástól a kérdés.
2012. jan. 8. 12:59
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon gyorsan megszületett és a nagyobbiknál is szedted és az is ilyen gyorsan megszületett?
2012. jan. 8. 13:01
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia!


3*2 béres magnéziumot szedtem a 36. hétig!31 hetesen volt egy visszatartásom,mert emellettis beindult!


39+4-re született, 8 óra volt az első fájástól!De az első 5 óra az mensis görcs jellegű volt csak 3 percenként!Mikor elfolyt a víz utána lettek erős 3 perces fájásaim,ahhoz képest 3 órára születettmeg,de 50 perc mára kitolás volt!ÉS 3,5 órát voltam kórházban ebből,mert csak 6-ra értünk be!

Első volt,most várjuk a másodikat!

2012. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok. a nagyobbiknál is szednem kellett, csak ott napi egy nospát kellett mellé. Nála a 36. héten abbahagytuk a szedését. Ő is a 38. héten született, hasonlóan. elfolyt a magzatvíz hajnal 3-kor. Nála még oxitocint is kellett kapnom, 2 órán át ment az infúzió. 8 után éreztem az első fájásokat és 9-kor megszületett.
2012. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Elképzelhetőnek tartjátok, hogy a magne B6 segített abban, hogy ne tartson több tíz óráig a vajúdás?
2012. jan. 8. 14:27
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs a két dolognak köze egymáshoz.
2012. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Eléggé furcsállom, hogy akikkel beszélek anyukák és szedték a magne B6-ot maximum 5-6 órán belül megszültek. Akik nem szedték azok meg 12 óra feletti vajúdásról számolnak be.

Az első babámnál én sem szedtem egyáltalán és 18 órát vajúdtam. A mostani babócánál viszont sokkal keményebb a hasam és a dokim azt mondta szedjek napi kettőt...

Csak ezért kíváncsiskodom:)

2012. jan. 8. 14:34
 9/19 anonim ***** válasza:

A magnéziumot azért szedjük, hogy ne legyenek görcseink, ami ugye vezethet korán szüléshez. Valószínű a szervezet már szülne hamarabb, legalábbis jelez a görcsökkel, amit többé kevésbé elfolytunk a magnéziummal. És lehet nekünk egyszerűbb a szülés, mert eleve a szervezet így állt a terhességhez.

Nem a magnézium szedése miatt lehet rövidebb a szülés.

De látod, pl én a naggyal még oxitocint is kaptam, holott a terhesség alatt folyton keményedtem, amikor már szülni kellett volna 1 db keményedésem nem volt magamtól :)

2012. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A barátnőm 3X2 majd a végén 4x2-őt szedett csak azért mert lombikos volt, pedig nem voltak görcsei, keményedései, mégis két óra alatt megszült. A sógornőm egy darabot se szedett be, pedig voltak keményedései elég korán és görcsölt is és majdnem 20 órát vajúdott. A környezetemben, most, hogy utána kérdeztem eléggé összefüggőt és csak ezért fordult meg a fejemben. No, meg az itt olvasgatott magne B6-os kérdéseknél is sokan írják, hogy gyorsan megszültek. Ezért várnám a cáfolatokat is, hogy megdöntsük a feltételezést. Egyébként én is jobban hiszem, hogy nincs köze hozzá, de valamiért mégis megfordult a fejemben, hogy akár....
2012. jan. 8. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!