Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első szülésem rémes volt,...

Az első szülésem rémes volt, a másodiknál mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Az első szülésem tavaly volt, nagyon lassan tágultam, illetve nem is tágultam, mindig olyan 2-3 óránként a doki kézzel megrecsegtette a méhszájat, így valahogy sikerült kitágulni, közben órákon át kibírhatatlan fájásaim voltak, azt hittem sosem lesz vége. Most a kistesót várjuk és nagyon félek. Vajon a szervezet emlékszik az előző szülésre és könnyebben megy a tágulás? Ti mit tapasztaltatok?
2012. jan. 5. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én majdnem 30 órát vajúdtam az első szülésemnél, a doki megígérte, hogy most feleannyi ideig fog tartani, tehát szerinte a második tuti gyorsabb! Végül nem tudtam meg mert császár lett farfekvés miatt...
2012. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyik szülés sem olyan, mint a másik, nyugi! Minden esély megvan rá, hogy most simán, könnyen fog menni.

Nekem az első összesen 29 óra volt, a második 8, a harmadik 6, mindhárom mindenféle beavatkozás nélkül, teljesen a természetre bízva.

2012. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első szülés 18óra:( 12iszonyú lassú tágulás utána leszedték a buroksapkát, és 6óra alatt meg is lett a kicsi.

Második szülés 2:45perc volt varrással bébifürdetéssel mindennel.

Mind a kétszer csak a szülés után kaptam oxit, összehúzódást segíteni.

2012. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Bocs a kicsit off-ért... Én is hasonló cipőben járok. Első babámat 26 óra alatt sikerült megszülni. Nem tágultam rendesen az ügyeletes doki(mert a fogadottam csak 2 ujjnyinál jött be) óránként kézzel tágított, ami szerintem iszonyú fájdalom, a babám oxigénhiányosan lett stb(szerencsére maradandó károsodást nem szenvedett). Most várjuk a kistesót. Még nyilatkozni nem tudok, hogy könnyebb-e(vagy legalábbis gyorsabb) a második szülés, mert még 1,5 hetünk van vissza, de ha érdekel majd megírom, hogy milyen is volt, ha már túl vagyunk rajta.
2012. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
AZ ELSO BABAMAT INDUKCIOVAL KET ORA ALATT SZULTEM MEG,NAGYON FAJT,KET FAJAS KOZOTT NEM VOLT SZUNET.A MASODIKKAL ELKEZDTEM VEREZNI IGY BEROHANTUNK A SZULESZETRE AHOL A DOKI SAKKOZOTT ES KET ORA VAROBAN VALO TOPORGAS UTAN SEM VIZSGALT MEG,ADDIGRA A VERZES ABBAMARADT EN MEG HAZAMENTEM.REGGEL ELMENTEM A SAJAT DOKTORNOMHOZ AKI VIZSGALAT UTAN KIAKADT MERT 5 UJJNYIT NYITVA VOLTAM.KAPTAM TUDOERLELOT(JA 35 HETES VOLTAM)ES ESTERE MINDEN FAJAS NELKUL MEGSZULETETT 3010-GRM A FIAM.TELJESEN EGESZSEGESEN.EGY OSSZEHUZODASOM NEM VOLT,EL SEM HITTEM HOGY SZULOK,SOT ELOTTE FELORAVAL MEGETTEM EGY PIZZAT ES 3 ALMASPITET.AZT MONDTAK ILYEN 1000 BOL EGY NONEK SIKERUL.SZOVAL NE AGGODJ,AZ ELET CSODA,A BARATNOM AZ ELSOT 15 ORAN AT SZULTE A MASODIKAT PEDIG UGY MINT EN.KB 5 PERC ALATT.
2012. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a válaszokat, ezek szerint nem törvényszerű, hogy borzasztó legyen.:) reméljük. 4. válaszoló, majd várom a beszámolódat és kívánok szép, könnyű szülést
2012. jan. 5. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Én négyet szültem,de egyiket se lehetett még összehasonlítani se.

A legdurvább a második volt,pedig ő volt a legkisebb.

A harmadik csak fél óra volt,épp hogy beértünk.A negyedik viszont indított volt,mert 4300 és 62 cm volt.

Mivel hamar válaltad a másodikat,így szerintem igen gyors és könnyű szülés lesz.


4 gyerkőc anyukája

2012. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 4 hetes kismama vagyok és a 2. babát várom. Nagyon félek én is,mert az elsővel nagyon nagy kínom volt,nem akartam tágulni stb. Remélem ez könnyebb lesz és minden rendbe lesz:) Szép babavárást!
2012. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!