Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az éjjel azt hittem indulni...

Az éjjel azt hittem indulni kell, most újra fájásaim vannak de mások. Ez mit jelent? Ideje készülődni, vagy akár el is indulni?

Figyelt kérdés
A tegnap porszívóztam és az éjjel nagyon fájt a derekam meg a lábszáram. Azt hittem itt az idő, de ha nem mozogtam, a derékfájás enyhült és el is múlt csak a lábam fájt. Reggelre enyhült mindkét fájdalom, kicsit aludni is tudtam, most meg a hasam alja kezdett el fájni, mintha meg akarna jönni. Még valami, az éjjel 3-4x is volt méhósszehúzódásom. Nem tudom mitévő legyek. Még lenne pár napom a kiírt időpontig, de már 40. hetes vagyok.
2008. márc. 30. 10:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Nyákdugó még nem ment el, magzatvíz sem, habár sokszor úgy tűnt már egy ideje, hogy szivárog, de ugy-e ezt nem lehet biztosra tudni, mert itt írtátok/írták sokan, hogy nem minden esetben az szivárog.
2008. márc. 30. 10:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját élményemet tudom leirni:

Nekem is a hasam alja fájt, de olyan menses szerű görcsölés volt, és pontos időközönként, pl 5 perc, 10 perc. Méhösszehúzódásom nekem már a 20. héttől volt, igy arra én nem adhattam.

A fájás, ha ez már igazi, nem enyhül, legfeljebb pár perccel később jön, de általában ahogy telnek az órák, egyre erősödik.

Ha ugy érzed, hogy akkor nyugszol meg, menj be inkább a kórházba. Az a biztos.

2008. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj be a kórházba, ez már a baba lehet. Az nem számít, hogy mikorra vagy kiírva ilyenkor már, mert a baba nem köteles akkor elindulni, amikorra mi várjuk. Az én fiam pl. a 38. hétre született, pedig neki is lett volna még egy kis ideje. Nekem ez úgy volt, hogy egyik reggel úgy ébredtem, hogy néha-néha éreztem valami kis fájdalmat, de még nagyon félálomban voltam, nem is gondoltam rá, hogy ez már az. Aztán amikor felkeltem, akkor már gyakoribb volt, na akkor már gondoltam, hogy indulni kell. Azért nem kapkodtam, még megreggeliztem, megfürödtem, és csak utána indultunk el.
2008. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A 38. héttől mindennaposnak mondható egy kismama,tehát bmely pillanatban megindulhat.Szerintem hamarosan kibúlyik.A tegnapi dolog a derékfájás stb, az a takarítástól volt,nekem is szokott lenni,pedig csak 32 hetes vagyok.Elindulni csak akkor kell,ha elfolyik a magzatvíz,vagy 5-7 perces időközökkel jelentkeznek fájások.Esetleg feküdj bele egy kád meleg vízbe.Remek fájdalomcsillapító,és a derekadnak is jót fog tenni.
2008. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta most nem fáj semmim a fejemen kívül, a babó is mocorog. Azért még teljesen nem nyugodtam meg, bármelyik pillanatban jöhetnek az igazi fájások, amik nem múlnak el, úgy mint ma ezek. Köszi a válaszokat.
2008. márc. 30. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!