Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki honnan számolja, hogy...

Ki honnan számolja, hogy milyen hosszú volt a szülés?

Figyelt kérdés
Mondjuk olvasom sok helyen,hogy 1.5-3 óra alatt megszületett a baba.Ők vajon honnan számolják?
2011. dec. 30. 17:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én az első fájástól számolom, 29 óra volt. A kitolási szak kezdetekor valahogy már nem néztem órát :DDDD
2011. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha tőlem kérdezik,mindig azt mondom,hogy az első fájástól odáig,hogy a karomban tarthattam a lányomat 17 óra, de ebből nagyon rossz 10 óra volt, ebből pedig a brutális, oxi bekötése utáni 2.5 óra. A kitolás kb 40 perces volt.


Remélem a második könnyebb lesz!!!

2011. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mindig az első fájástól - ami nekem nem fájt,csak enyhe,mensi szerű érzés volt (végig),majd kb 20 perc szünet,utána jöttek a tolók. 1:75 perc volt az első.

A második majdnem duplája,a harmadik pedig a másodikkal megegyező.

2011. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én az első fájástól:az első gyerkőc 4 óra alatt született meg(a kitolás 35 perc volt),a 2.baba 3 óra alatt született meg(a kitolás 20 perc volt).
2011. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt az első fájástól szoktam számolni, első 7 órás, másik 4 órás. Elsőnél egyből 5 perces fájásaim voltak,másodiknál pedig egyből 3 percesek.

Magát a szülést konkrétan el se tudom határolni, hát az mindenkinek max fél óra, a tolófájásos rész.

2011. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én is az első fájástól számolom, ami az elsőnél 22, a másodiknál pedig 8 óra volt.

Fogalmam sincs, hogy mikor lett 5 perces és azt sem tudom, hogy pontosan hány perc volt a kitolási szakasz.

Nekem akkor úgy tűnt, mintha megállt volna az idő... :)

2011. dec. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem a vizem folyt el, így én onnan számolom, mert egyből lettek fájásaim is. 13 óra telt el a lányom megszületéséig, ebből a kitolás 3/4 óra volt.
2011. dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem indították és a burokrepesztéstől számolom, pontosan 8 óra telt el, míg a karomban tarthattam a babám. A kitolás kb 45-50 perc lehetett...(erre már nem emlékszem pontosan)
2011. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Elso szulesemnel az elso fajastol szamitom, elotte nekem nem volt semmi jel, nem is kemenyedtem. De mivel egybol harom percesekkel inditottam, igy hamar lezongoraztuk, harom ora volt.

Masodik szulesemet burokrepesztestol szamitom, mert nem volt elotte szinten semmi, csak ezzel inditottak. Ezzel egy idoben kezdtem kapni oxitocint is, ugyhogy kb a burokrepesztes utan egybol jott is az elso fajas. Ez ket oras lett.

En eddig azt hittem, hogy mindenki az elso fajastol szamol, vagy magzatvizelfolyastol.


Bar van olyan peldaul, hogy elfolyik a viz es fel napig sincs fajas, csak utana kezdodik a vajudas. Ebben az esetben szerintem szinten csak a vajudas idotartama erdekes.

2012. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én az első konkrét, rendszeresnek mondható, mással össze nem téveszthető fájásoktól számoltam.

Konkrétan: este 8-tól volt néhány görcsöm 20 perces időközökkel, utána szünet, és 10-től jöttek szabályosan 5 percenként. Onnantól 12 óra múlva született meg a fiam, délelőtt 10.10-kor.

2012. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!