Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas a gátvágás,...

Mennyire fájdalmas a gátvágás, -varrás? Ezek gondolatától is már jobban félek mint magától a szüléstől. Még mire kell felkészülnöm?

Figyelt kérdés
2008. márc. 26. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A vágást észre sem vettem. Egész mással vagy akkor elfoglalva, valószínűleg Te sem fogod észrevenni. A varrás nem volt kellemes, de túl lehetett élni. A babám akkor már a hasamon feküdt és őt nézegettem, miközben varrtak. Mindenért kárpótolt, bármit tehettek akkor már velem, nem érdekelt semmi, csak Ő.

Ne félj, nincs mitől!

2008. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem sem fájt a gátmetszés észre sem vettem volna ha nem látom a doki kezében a vágó izét! Ettől ne félj! Ami viszont kellemetlen volt szülés után az a méh kitisztítása, vagy nem tudom hogy hívják. De az se vészes. Ne aggódj, nagyon szép emlékként fogsz visszagondolni rá, ami meg akkor történik a babádért van, szóval megéri! Könnyű szülést kívánok!
2008. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló félelmem van a szüléssel kapcsolatosan és mindenki azt tanácsolta, hogy varrás előtt kérjek bőségesen szurit, mert az a fájdalmas nem pedig a vágás mert akkor már annyira feszül ott a bőr, hogy észre se lehet venni.Ez a méhtisztítás elég furán hangzik...ebbe a témába még sosem mentem bele.Tud valaki pontosabbat róla?Hogyan tisztítják??
2008. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak:

a méhtisztítás annyiból áll, hogy egy hosszabb csipesszel megfognak egy vattadarabot és kitörlik a méhedet. én észre sem vettem csak akkor, mikor a méhlepény helyét tisztította a doki. azt mondta, ez azért van, mert mikor leválik a lepény, a helyén egy "seb" marad. de ne izguljatok, ezt azért csinálják, hogy biztos kitisztuljon a méh, ne maradjanak esetlegesen a lepényből darabok. biztos ami biztos elven működik.

2008. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sajnos éreztem, de a gátmetszés előtt is érzéstelenítenek, így lehet, csaka tudat volt meg, mivel láttam, hogy a szülésznő kézbe veszi azt a nagy izét :) Inkább csukd be a szemed, és akkor nem fogod észrevenni :D A varrás nálam elég gáz volt, mint utólag derült ki, belül is sérültem, majdnem egy órán át varrt a doki, azt elég nehezen viseltem. A méh kitörlését csak a 3. szülésnél vettem észre, bár állítólag mindegyiknél megcsinálták. Mást nem csinálnak.
2008. márc. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!