Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 40. hét körül érdemes...

A 40. hét körül érdemes vizsgálatra menni komplikációmentes terhesség esetén?

Figyelt kérdés
Utoljára 3 héttel ezelőtt voltam a nőgyógyászomnál, akkor minden rendben volt, azóta csak NST-re járok a kórházba hetente. Most vagyok a 39. hétben. Érdemes elmennem a dokihoz egy uh-ra vagy vizsgálatra, vagy ilyenkor már úgyis mindegy. Fogalmam sincs, pl, hogy milyen fokban érett a méhlepény, vagy hogy mennyire vagyok nyitva. Ő nem szeret turkálni a kismamákban, így csak uh-val nézi a méhszájat is, de legutóbb annyira lent volt a baba, hogy nem látta. Mit csinálnátok?
2009. máj. 15. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom, de engem az utolsó négy hétben hetente vizsgált a doki. A betöltött 40. hét napján szintén vizsgálat, utána minden nap ctg és vizsgálat. Én azért megnézetném magam.
2009. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is a 39. hétben vagyok és nekem a 36. héttől fogva minden héten egyszer kell mennem NST-re és UH-ra is. Azt mondták, hogy a 40.héttől pedig már naponta kell jarni. Szerintem kérdezz rá a dokidtól, mert ha csak NST-re jársz attól ő nem látja a babát.


39 hetes kismama

2009. máj. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell csak a leginkább járni, naponta!!!!

Bármikor meconiumossá válhat a magzatviz és azonnali szülesztést igényel.

2009. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem a 40.héten magzatvízvizsgálatra és nst-re kellet volna mennem és onnantól naponta nst 2 naponta magzatvíz vizsgálat a 41.hétig aztán befekvés de szerencsére a 40.hét előtt 2 nappal megszültem

Az utolsó pár hétbe nem néztek nekem se méhszájat azt mondta a doki ha nincs semmi bajom nem fog bennem turkálni hogy még véletlenül se vigyen be semmilyen fertőzést stb

2009. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Ma mentem nst-re, és megkérdeztem a dolgot a szülésznőtől, aki azonnal átküldött az uh szobába, ahol meg is csinálták a vizsgálatot. Megnyugtatott a doki, hogy minden rendben van, de készüljek fel, hogy nem lesz pici baba, a méretei 40 hetesnek felelnek meg, a súlya meg 3700g. Viszont még csak a 39-ben vagyok.
2009. máj. 18. 15:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!