Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan közületek aki...

Van olyan közületek aki szívesebben szülne császárral mint simán?

Figyelt kérdés

A barátnőm az elsőt császárral szülte komplikáció miatt. Aztán sokáig hallgattam azt hogy ő úgy érzi nem szült rendesen. Amikor ismét terhes lett már jó előre "megbeszélte" a dokijával hogy ő császárral akar szülni. Úgy is lett.

Nem értettem miért. Ha lehetne választani mit választanátok?


2009. máj. 15. 18:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%
természetes szülést!!! életem leggyönyörűbb,legcsodálatosabb élménye! egy kincs,maga a gyönyör,amikor belenéz a két szempár a szemedbe és ott piheg a pocakodon. Egy csoda
2009. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is a természetes szülés mellett vagyok. Kétszer sikerült már átélnem és szerintem is csodálatos élmény, épp ezért nem értettem a barátnőmet, hogy hogy ragaszkodhatott ennyire a császár mellett. De hát nem vagyunk egyformák. Akik még szülés előtt álltok könnyű szülést kívánok mindannyitoknak.
2009. máj. 15. 19:46
 13/24 anonim ***** válasza:
62%
Természetesen természetest! :) Mikor kisfiam született felmerült, hogy lehet császározni kell, úgy elkeseredtem sírva fakadtam, a párom be is küldték, hogy nyugtasson meg. Aztán szerencsére szülhettem simán, kisebb komplikáció is volt, szétszakadtam teljesen és 1 hétig kórházban kellett maradnom mert utána is volt probléma, de akkor is ez volt a leggyönyörűbb dolog életemben! Én is a műtéttől írtózom, mégiscsak egy nagyműtét és szerintem is sokkal nagyobb élmény a spontán szülés. A párom szemében óriásit nőttem, iszonyatosan büszke rám és én is magamra!
2009. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

higgyjétek el, a párotok akkor is nagyon büszke lenne rátok, ha császárral "szülnétek" meg a babát!

Tapasztalatból mondom

minden erődet, és fegyelmedet össze kell szedni, a félelmeidet félre tenni, és túlélni a hosszú és fájdalmas gyógyulást! Főleg, ha ébren vagy műtétnél!

közben már ott van a baba, akit elkell látni, úgy hogy még egyenesen sem tudsz állni, összeszorított foggal !!!

(főleg, ha nincs segítséged)

hidd el nem kényelemből választja az ember!!!

2009. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

ja és még valami...

no fájdalomcsillapító a szoptatás miatt!!!

2009. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Hát én nem tudom, mert biztos nagyon szép dolog a természetes szülés, de ha arra gondolok, hogy nekem a menstruációm milyen fájdalmakkal jár...hát nem is tudom. Nálam ez úgy zajlik vagyis zajlott, hogy aznap amikor megjött vérzésem az alig volt, de fájdalmam az olyan hogy elájultam és a dokinál kötöttem ki 12 mensiből 10x és szurit kaptam. Pedig én úgy gondolom, hogy elég jól bírom a fájdalmat, mert pl. a tavalyi évet ki kellett bírnom fájdalomcsillapítók nélkül ugyanis volt 3 sérvem és fél évet végigfeküdtem fájdalomcsillapítók nélkül mert nem is hatottak másrészt a gyomrom teljesen kikészült a kísérletezgetésektől és így telt el majdnem egy év mire elhitték hogy nagyon rosszul vagyok és megműtöttek. Tehát nem tudom mi lenne jobb. Bár azzal is tisztában vagyok hogy a császározás sem egy leányálom csak annyiban más hogy az tovább fáj és nem csak abban a pár vagy jó pár órában.
2009. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

köszi annak, aki lepontozott

csak a véleményemet írtam le a császárról, hogy nálunk, hogy zajlott :))

2009. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%
Első babám komplikációk miatt császárral született. Nem volt programozott, de mégsem vajúdtam semennyit. Második babámat is így szeretném szülni.
2009. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
Az elsőt császárral szültem, mert túl nagy volt a baba. Előtte vajúdtam 11 órát, úgyhogy nem érzem azt, hogy teljesen kimaradt volna a szülés és az azzal járó fájdalmak. A másodikat csak azért szeretném inkább császárral szülni, hogy ne legyen semmi gond.(pl: hegszétválás stb) Ja és a baba szempontjából végső soron örültem a császárnak, mert ki tudja mi lett volna, ha nem kerül rá sor. (amellett, hogy nagy volt a kislányom még a köldökzsinór is a nyakán volt) Úgyhogy én azért nem vagyok feltétlen híve a természetes szülésnek.
2009. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
92%

Én a császártól rettegtem, de hála az égnek, normál úton szültem pont ma 11 hónapja.

És ezek után méginkább rettegek a császártól, remélem a többi babámnál sem lesz gond, és meg tudom őket szülni.

Szerintem sokkal természetesebb, gyorsabb a gyógyulás, kevesebb gonddal jár. Nekem semmi bajom nem volt, úgy éreztem magam, mintha nem is szültem volna...

2009. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!