Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél olyan pózban szülhet...

Szülésnél olyan pózban szülhetnek a nők amiben akarnak?

Figyelt kérdés
Hogyan könnyebb? Fekve, állva négykézláb. (Emberre válogatja, de véleményekre vagyok kíváncsi). Egyáltalán megválaszthatóm ez, hogy kádban vagy ágyon, és, hogy hogyan akarnak szülni a nők?
2011. dec. 5. 21:03
 1/8 A kérdező kommentje:
*Megválasztható, elnézést.
2011. dec. 5. 21:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább a kórháztól függ, ahol szülsz. Szerintem szülőszéken vagy guggolva a legkönnyebb, nekem legalábbis vajúdáskor az vált be. Sajnos a tolófájásoknál már csak fekhettem, a lábamat szerencsére nem tették kengyelbe, de ha jól tudom, van még olyan kórház is, ahol van ilyen.

Az orvosomtól bárhogyan szülhettem volna, ő is morgott a kórházra, hogy túlszabályozzák a dolgok (a CTG-nek végig rajtam kellett lennie, ezért nem "ugrálhattam").

Én akkor éreztem vajúdás alatt a legkevesebb fájdalmat, amikor a WC-n ültem (ez komoly, a szülőszéken is kb. olyan a pozíció). Állítólag a nagy labdán ülve is olyasmi a helyzet, hát az nekem nem vált be.

A kád és a többi "extra" teljesen kórházfüggő.

2011. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha "alternatívbarát" helyen szülsz, akkor igen. És persze az orvostól is függ nagyban. Mert ezeket a szülőágyakat azárt találták ki, hogy az orvosnak kényelmes legyen.


Ha alternatív pozícióban szülsz, akkor neki oda kell térdelnie, esetleg hasalnia...


Én sok mindent próbáltam, már két szülésnél is. Labda, féloldalt fekvés nagyon bejött. Kád, szülőzsámoly nem annyira. Állva se, térdelve se...

CTG-t nem is látta közben. Azt csinálhattam, ami jól esett. Én máshogy nem is tudom elképzelni...

Harmadikkal is így lesz, remélem!

2011. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

én úgy tudom Magyarországon csak ágyba fekve lehet szülni. Vajúdni bárhogy lehet, vízben, labdán, bordásfalon, szülőszéken...stb de a kitolásnál ágyra kell feküdni.


Esetleg magán klinikákon van esély másfajtára is, de ezt a részt nem ismerem.

2011. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szent Imrében Budapesten úgy tolod ki, ahogy akarod. Akár víz alatt is.

második

2011. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagyis 3. voltam :o)
2011. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Veszprém mnegyei vagyok.
2011. dec. 8. 15:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a kád felerősítette a fájásokat, de ettől nagyon gyorsan tágultam. Az utolsó egy órát viszont a labdán töltöttem, az nagyon jó volt. Aztán fel kellett feküdnöm a szülőágyra, ahol mondták, hogy forduljak egy pár másodpercre oldalra, hogy lentebb csússzon a baba feje. Nagyon nehéz volt már egy picit is elfordulni fekve,de...

tényleg kb 10 másodperc után hogy oldalra fordultam jött a székelési inger és vissza fordultam és két nyomásra kint volt a kisfiam. A mostani szülésemre már viszek labdát magammal, mert azt nem tudnám nélkülözni:) és előfordulhat, hogy nagy "forgalom" esetén nem jut.

2011. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!