Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szülés mesterséges...

Milyen a szülés mesterséges megindítása? Fáj? Vagy milyen érzés?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
általába (nem tudom van e más)burok repesztéssel illetve oxitocin infuzioval inditják meg. a burok repesztésről nem tudok nyilatkozni,állitolag nem fáj,bár nem tudom mien,csak az oxitocin infuziot tudom,nem fáj jobban mint egy vérvétel.annyi hogy bekötik az infuziót.
2008. márc. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De először szülő vagyok, nem tudnak burokrepit csinálni a teljesen zárt méhszáj miatt.
2008. márc. 24. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Több mód is van: burokrepesztés, ha nyitott a méhszáj; ez olyan, mint egy sima belső vizsgálat, csak egy fém rudat is betesz a doki, aztán érzel egy pattanást belül, nem fáj, aztán elönt a meleg víz.

Zselé felhelyezése: a méhszáj tágítására szolgál, ilyenem nem volt.

Infúzió: amit írt az előttem szóló. Általában az összehúzódások fájdalmasabbak miatta, mivel ilyenkor a külső hormonbevitel miatt a szervezet nem termel saját belső hormont, és ilynekor a szervezet saját fájdalomcsillapítása sem működik úgy, mint ha normál módon indul a szülés.

2008. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én az első gyermekem oxitocin infúzióval szültem mert elfolyt a magzatvíz és nem voltak fályásaim, az infúzió bekötése után 3 órával meg lett. Abban csak az volt nekem kellemetlen, hogy nem tudtam járkálni. 30 hetes kismama
2008. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiamat (első baba) zselével szültem, szintén elfolyt a magzatvízem-de egyáltalán nem tágultam. A zselé felhelyzése nem fáj.

A zselé (szerintem nem a legjobb módszer), felhelyezése után 11 órával lett meg a fiam-nem volt egy leányálom.

Talán az oxytocin jobb lett volna.

2008. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam, hogy a zselétől sem tágultam-így az orvos tágított kézzel (ez volt a legborzasztóbb). Biztos lehetett volna más mód is erre a 11 órás szenvedésre...valószínű nem volt jó napja.


De az biztos, maga az indítás (burokrepesztés, oxitocin, zselé felhelyezés nem fáj).

2008. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Tudok nyilatkozni a zseléről és az oxitocinról is. Nekem a zselé felhelyezése nem fájt, igaz hatása sem volt. Másnap megrepedt a burok (vizsgálat közben), nem indultak meg a fájások 2órán belül, így jöhetett az oxitocin . Az megtette hatását, de így is csak 14óra múlva született meg a kislányom, szinte egybefüggő nagyon erős fájásokkal.De megérte!!!!!
2008. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bari444 ***** válasza:
100%

A kiírt nap után egy héttel mentem a szokásos vizsgálatra, na akkor már mondta a doki, hogy szülünk mert kis magzatvíz szivárgott. Egyből bekötötték az oxit, de semmit nem éreztem. A doki félóránként duplázta a dózist, semmi. Így ment el 5 óra... (Minimális, menses jellegű görcs, mondjuk az a fajta, amire még nem biztos, h beveszed a nospat). Akkor burkot repesztett (egyáltalán nem fáj, nincs miért aggódni). Ekkor erősödni kezdtek a fájások, de nekem nem volt sokkal rosszabb egy durvább menseses görcsnél (amikor már nospat veszel be és melegíted a hasad.meg nyűglődsz, hogy nem múlik.). Ezzel így elvoltunk egy újabb órát, tágulás nem nagyon volt.. akkor kaptam egy EDA-t, rá 10 percre megindultak a toló fájások majd 20 perc múlva kint volt a kisbabám.

Első szülésem volt.

Én nagyon rettegtem a szüléstől, kár volt.

Persze fáj, meg rettentő kiszolgáltatott az ember, de természetes folyamat... nekem pl. Ki kellett operálni két bölcsességfogamat a terhesség alatt.. na utólag inkabb még két szülés, mint egy ilyen fog-operáció!!! :)

2018. júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!