Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt mindenkinek...

Szülés előtt mindenkinek leereszkedik a pocakja? Ha igen mennyi idővel előtte?

Figyelt kérdés
39 hetes kismama
2008. márc. 22. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

szia. én úgy olvastam, hogy a 36. héten 3 ujjnyival a szegycsont alatt van a méh teteje, a 38. héten nekinyomódik a szegycsontnak és a 40. hétre visszahúzódik a 38. hetes szintjére, tehét leszáll 3-4 ujjnyira a szegycsont alá.

Remélem érted, amit írni akarok :-)

2008. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A méh igen, de ez nem biztos hogy kívülröl mindenkinél olyan látványos. Egyrészt nem egyik pillanatról a másikra megy le, hanem lassan de biztosan tör magának utat a pici. Másrészt ennek a látványossága függ a kismama hasizomzatától. Függőlegesen fütnak lefele az izmok, amik tartják a pocakot. Aki előtte sportolt, vagy valamilyen okbol nagyon feszes a hasfala, annak sokkal kevésbé negy le, mert nem olyan lazák ezek a tartópántok. Én ebbe a kategóriába tartozom, és 2szer olyan fönt látszik a pocim igy a 40.héten mint a 35 hetes barátnőmnek. Tehát kívülről nem mindig megítélhető, bár tény hogy magadon azért picit érzed a változást.

Még egy példa: Nővérem a kiirt időpont reggelén ment a dokihoz, aki mondta neki hogy 1 héten belül nem lesz baba, magasan van még ahoz hpgy megszülessen. 5 óra múlva már a karjában tartotta a kislányát :)

Minden jót, remélem tudtam segíteni!

2008. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt fenn a hasam, előbb is jött a baba. Egyébként nem mindenkinél látványos, ha nincs nagy hasad, talán észre sem veszed, míg akinek jó nagy pocija lesz, az jobban érzi.
2008. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!