Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan csinálják a magzatvétel...

Hogyan csinálják a magzatvételt és hányszor?

Figyelt kérdés
Most kell mennem a kiirt időpontban ha nem lessz meg a baba magzatvételre a nőgyogyászomhoz.Mi van ha nem jo ?Vagy hogyan csinálják?
2011. nov. 14. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit takar ez a "magzatvétel"?
2011. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
elirtam magzatviz vétel
2011. nov. 14. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Most látom, h kucsszónak a magzatvizet adtad meg. Ebből arra következtetek, h magzatvízvételre gondolsz. Közben meg azt írod, h kiírt időpontban, ha nem lesz meg a baba.

Álljunk meg egy szóra. Magzatvízvétel a terhesség első felében történik genetikai vizsgálat céljára. A terhesség vége felé, ha a méhszáj nyitott, akkor egy kis vizsgálócsövet helyeznek fel a hüvelybe és azon keresztül megkukkolják, h milyen színű a víz. Ebben az esetben nem veszik a vizet. Az marad ott ahol van. A tisztának látják, akkor várnak. Ha zöldnek látják, akkor megindítják a szülést.

Az esetek többségében ezen vizsgálat után pár órával a szülés beindul. Amúgy amnioszkópia a neve.

2011. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocs az OFFért de a terhesség első felében lévő magzatvíz vizsgálat hogyan zajlik? fájdalmas? mit csinálnak?
2011. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bekísérnek egy vizsgálóhelyiségbe, ahol a nőgyógyászati székbe fel kell feküdni. A pocakot lefertőtlenítik, érzéstelenítőt adnak be és steril borítású ultrahangfejjel megkeresik a babát. Az ultrahang segítségével derül ki, melyik az a hely, ahova megéri beszúrni a tűt. Olyan a tű, mint egy injekciós, csak sokkal hosszabb. Kiszívnak egy kisebb mennyiséget és azt rögtön elviszik vizsgálatra. Visszavisznek a kórtermedbe és hazamenetelig pihenned kell.
2011. nov. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
és ezt minden alkalommal mindenkinek megcsinálják?:OO
2011. nov. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, csak annak, akinek kell. Pl, ha az AFP nem jó v van a családban genetikai beteg v a szülők 35-ön felüliek.
2011. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdező a magzatvíz vizsgálatra gondolt szerintem, amit akkor csinálnak, ha a baba a kiírt időpontig nem született meg. Felfekszel a nőgyógyászati székbe és a doki megvizsgál és valamit feldug és azzal is megnét valamit. nem tudom pontosan mit, nekem egyszer volt, de nem láttam mit csinál. Nekem nem fájt ill. egy kicsit kellemetlenebb volt, mint egy sima vizsgálat. Vizsont volt aki még visitozott is, szerintem egyén és doki függő. Ha nem jó at eredmény akkor elküldenenek NST-re, legalábbis nálunk így van.
2011. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, a vizsgálatot 2 naponta szokták csinálni.
2011. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!