Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A beinditott szulés fájdalmasa...

A beinditott szulés fájdalmasabb, mint a magatol beindult?

Figyelt kérdés
valahol ezt olvastam, màr el is felejtettem, de most, hogy késik a babom-4. nap-egy kicsit meg vagyok ijedve emiatt...
2009. máj. 1. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, kicsit intenzívebb, de gyorsabban átesel rajta:-) erősebbek lehetnek azok a fájások, amit oxitocin segítségével indítanak, de sokat gyorsít a szülés előtti fájások időszakán! igazából így is úgy is fáj, és ha már egy napja szenvedsz, akkor valószínűleg azt fogod kérni, hogy legyünk túl rajta, még ha előtte kicsit erősebben is fognak jönni a fájások! Ne félj, lehet hogy egyik percről a másikra megindul nálad, aztán futhattok:-)
2009. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen kicsit jobban fáj, de 1 hetet szoktak várni, nekem is annyit vártak mielőtt beindították. De előző este kaptam egy méhfal lazítót, mert teljesen zárt voltam.Viszon mikor befektetnek kapsz oxitcint, megfigyelnek, hogy hogyan reagál a baba a fájásokra, és folyamatosan emelik,amíg azt nem mondod hogy ez fáj, akkor megállíják a fájásokat. És várnak. Ha nem indúl még mindíg, akkor indítják. Nekem a lazítótól megindultak a fájások, de nem tágúltam, majd elfolyt a mazatvizem 11óra alatt kb 2 újjnyira tágultam, akkor kaptam oxitocint amitől jobban fájt, de a baba szívhangja gyengült, így császáros lett. Nem kell félni, a doki ugy is fogja tudni, hogy mit kell csinálni, ha van bent veled valaki, az tud segíteni, a levegővétel és segít kicsit, jó szülést!

8hetes kisfiú anyukája

2009. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nekem is inditottak a szulest, de sajnos nem torvenyszeru, hogy oxitocint is adnak. nekem egesz nap gorcsolt a hasam, este 8-kor bementunk, szepen nyitva voltam, a mehszaj is elsimulva, az orvosom burkot repesztett, es vartunk. hajnalig enyhe gorcseim voltak, de mar hulla fardt voltam.4 korul kezdodtek a nagy fajasok, de akkor mar semmi erom nem volt, 12-ig szenvedtem, nem kaptam fajdalomcsillapitot sem, mert azt mondtak, akkor mar tuti csaszaroznak. szegeny kicsim 16 orat volt magzatviz nelkul (lett is belole kesobb problema, fertozes stb.)12:06-kor megszuletett, de infuzion kivul semmit sem kaptam. (Bp. II. Noi Klinika, es fogadott orvos)

ma mar teljesen maskepp csinalnam, de ami a legfontosabb, sokkal hatarozottabb lennek, es kernek fajdalomcsillapitot mar az elejen.persze a fajdalom erossege mindenkinek mas.

Konnyu szulest, es Boldog Babazast kivanok!

5 hos kisfiu anyukaja

2009. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem indították és pozitív tapasztalatom van róla. oxitocint kaptam + magzatburok repesztés,2,5 óra alatt megszületett a babám. nekem kibírható volt,bár az tény,hogy fájt. mondjuk én örülök neki,ha jobban is fájt (bár ezt nem tudom,mert első szülés), mintha 1 napig csak vajúdtam volna. szóval én remélem,hogy a következőt is indítani fogják :))
2009. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is indították, mert 1 hetet késett a babám. Burokrepesztés után 1 órával kaptam meg az infúziót és hamarosan másfél perces egyre erősödő fájásaim lettek, majd 7 órát vajúdtam mire megszületett a babám, de nagyon jó élményként maradt meg az egész. Nem bánom, ha a következő is indított szülés lesz.

Ja, nálunk is lassult a szívhang az oxitocin bekötése után, de szerencsére hamar visszaállt így ment minden a maga útján.

2009. máj. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobban fáj, az biztos, intenzívebb, és nekem egyből 2 perces fájásokkal kezdődött. Nekem nagyon fájt, nagyon keménynek éreztem. De az jó volt, hogy nem vajúdgattam fél napokat.
2009. máj. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ma mondtàk, hogy vasàrnap inditjàk a szulést, ugyhogy...csak reménykedni tudok, hogy gyors lesz, nem megy le a baba szivhangja, stb ..koszonom a vàlaszaitokat!
2009. máj. 1. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az első szülésemnél a kiírt ídőponthoz képest 2 hét után inditották meg a szülésem és császár lett a vége mert a baba beakadt amit nem vettek észre az elején :( Remélem neked gyors szülésed lesz sok síkert.

2009. máj. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!