Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » TENS gépet használt valaki...

TENS gépet használt valaki szülés közben? Milyen volt? Szerintetek segített a fájdalomcsillapításban?

Figyelt kérdés
(Hátra ragasztandó 4 tappancs és egy kis gép amin egy gombot kell nyomogatni a fájás idejére, addig elektromosan stimulálja a megfelelő idegeket a háton és ezáltal elméletileg csökkenti a fájdalmat.)
2011. szept. 17. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem használtam, de ha engem kérdezel, azt a fájdalmat az EDA-n kívül szerintem semmi nem tudja hatékonyan csillapítani :) Én nem kaptam EDÁ-t, de állítólag az infúziómba tettek valami fájdalomcsillapítót, mindenesetre a hatását nem éreztem. De hidd el, kibírható, én is végigcsináltam kétszer is, pedig a fájdalomküszöböm gyakorlatilag zérus :)

Szép szülést neked!

2011. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a TENS készüléknél egy ügyes derékmaszírozás többet ér a vajúdás alatt,nekem ez a tapasztalatom,nekünk is van készülékünk.
2011. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne próbáld ki a tens-t használni szülés alatt és terhesség alatt sem! Az izomösszehúzódásokat megváltoztatja és még nagyobb görcsöket okozhat, ill. a baba szívfrekvenciáját is megváltoztatja.
2011. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: szerintem a szülészeti TENS-ről van szó, am nem azonos az itthon általánosan elterjedttel. Angliában nagyon népszerű és tudtommal az István Kórházban is van. Én nem tudtam beszerezni, így EDA lett a végén...
2011. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, kifejezetten szülészeti TENS-ről van szó, Skóciában vagyok :-)
2011. szept. 21. 11:39
 6/8 anonim válasza:
szia, igen, igen és igen! őszintén nagyon sajnálom, hogy ezt a kiváló módszert mennyire kevesen ismerik magyarországon. szeretnénk ezen változtatni és megismertetni a magyar kismamákkal is a fájdalomcsillapításnak ezt a kíméletes verzióját. angliában kifejlesztett TENS-gépek kifejezetten a szüléshez vannak kitalálva. a szokványos fájdalomcsillapító hatású TENS-gépekkel szemben van rajtuk egy kiegészító gomb, ami az összehúzódások alatt extra mértékben ad le impulzusokat. nagyon fontos, hogy jól használd a gépet, mert akkor lesz hatásos! amint a fájások rendszeressé válnak és egyértelmű, hogy szülés lesz belőle, AZONNAL fel kell rakni, hogy legyen ideje a testedet felkészíteni és a reakciót (a fájdalomérzet KÖNNYÍTÉSÉT) még időben kivárni, mielőtt elviselhetetlen lenne a fájdalom. én is kipróbáltam magamon (mivel az első gyerekemnél a fájdalom hatására sokkhatás lépett föl nálam, ezért epidurálist adtak, de szerettem volna ezt a második gyereknél elhagyni a kórházi oxitocin elkerülésére, ami miatt 13 órát vajúdtam, így a 2. gyereket ezzel a géppel szültem és az ismét jelentkező sokkhatást is sikerült legyőzni vele, kitolásig minden egyéb fájdalomcsillapítás nélkül használtam), a barátnőim is (mindkettőnél 1. gyerek, az egyiknél 7cm-től kiegészítő kéjgázt adtak). semmilyen negatív hatása nincs a gyerekre, meg tudod élni a szülést a maga valójában, de nem elviselhetetlen mértékű fájdalommal
2013. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ja és még valami: az, aki nem használta, csak szubjektív véleményét írja ide, legyen szíves nézzen utána, mennyire van igaza: "Nincsenek veszélyei, a magzatot nem károsítja. Az egyetlen hátránya talán az, hogy a készülék elektromosan interferálhat a magzati szívhang-monitorokkal."
2013. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szsuzs ***** válasza:
én próbáltam, egy csoda volt! semmilyen káros hatása nincs sem a mamára, sem a babára. Egész az átmeneti szakig nálam hatásosan csillapította a fájdalmat. Nagyon kár, hogy itthon nem használják, pedig sokat segít.
2013. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!