Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi a minimum amit szülésér...

Mennyi a minimum amit szülésért adni kell a fogadott dokinak?

Figyelt kérdés
Nincs fix tarifája,az elsőnél 50-et adtunk neki,az sima szülés volt.Most úgy néz ki,hogy császár lesz,viszont most nem állunk anyagilag valami jól.
2011. szept. 8. 14:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%

Én 3 hete szültem,és 30-at adtunk. Nem pénzéhes a dokim, magánon is 3-4 alkalommal voltam csak nála. Összeget nem kérdeztem. Most a második babámat szültem nála, az elsőt 2 éve, akkor 20-at kapott,és nem elégedetlenkedett.

Annyit adsz, amennyit tudsz. Végül is úgy is a szülés után kapja meg, akkor meg már majdnem mindegy.


Azt viszont nem értem,hogy miért mondják sokan,hogy ez a dolguk a dokiknak, nem kell nekik pénzt adni. Ha mi elvárjuk,hogy a szabadidejükben, éjjel-nappal, bármikor a rendelkezésünkre álljanak, akkor igenis jár nekik valamennyi. Az én dokim pl. a szabiján jött be, ráadásul a kisfiát passzolta le miattam. Még jó,hogy nem várom el tőle mindezt ingyen.Aki nem akar fizetni szüljön az ügyeletesnél. Ez ilyen egyszerű.

2011. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%

Akik azt mondják, hogy nem kell adni, azok már szültek fogadott orvosnál?

Ilyen esetben a doki nagy százalékban megmondja, sugallja, mennyire gondolt. És ha ő azt mondja 60e, akkor neked lesz képed 20-at adni? Nem hiszem. Csak jár egyeseknek a szája!

Az én fogadott dokim nem kért keveset, azt mondtam magamban, hogy na majd csak nézd meg, hgy a töredékét adom. Aztán jött a szülés, éjjel beráncigálták, hajnali 4-kor mosolyogva jött oda hozzám, nem ömlött a magzatvíz, lecseszte a nővéreket, miért nincs alattam lepedő cserélve, aztán már mentünk is a műtőbe.

Utána, míg bent voltam a kórházban, naponta kétszer jött (szabadnapon is), megnézett, babázott. És nem utolsósorban minden rendben ment!

Szóval így adj kevesebbet, mint amit mond.

Akkor nem kell fogadott orvos, és meg lehet úszni ingyen vagy 10-20e forintból.

Én sem értek egyet ezzel a rendzserrel, de mit lehet tenni?

Nem teljesen a témához kapcsolódik, de nagyon is elitélendő módon a vizitdíjat elvették (ami nagy segítség volt az orvosoknak, kórházaknak), úgyhogy most csak fizess magyar!!!!!!

2011. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
ömlött a magzatvíz, ezt akartam írni
2011. szept. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek, ha a doki nem mond semmit, akkor annyit adsz, amennyit akarsz, vagy tudsz. Az is rendben van, hogy az ügyeletes orvos is teljesen jó, hiszen másnak meg Ő a fogadott dokija, szakmailag biztosan topon van. De ha egy dokihoz jártál terhesgondozásra, elég furcsa lenne, ha az ügyeleten szülnél.

Amit a fogadott orvosnál meg kell fizetni, az a készenlét, nem a szakmai tudás. Hiszen bármikor be kell miattad mennie a kórházba.

Én kicsit másként oldottam meg. Cukorbeteg vagyok, az utolsó két babám instabil fekvésű volt, még szülés közben is képesek voltak kifordulni. A helyi kórházban programozott császár lett volna. Ha nincs más megoldás, akkor oké, de én utánajártam, és kiderült, simán is szülhetek, a megfelelő kórházban, a megfelelő dokinál. Ő nem fogadott orvos, hanem magánorvos. Ő is fizet a kórháznak azért, hogy ott operáljon, vagy szülést vezessen. Pontos tarifája van, számlát ad. A szülés 95000 Ft volt. Tudtuk, hogy ennyi, így már a terhesség elejétől félreraktuk rá a pénzt. Én ezt érzem korrektnek. Lehet, hogy soknak hangzik, valójában az is, de az a fajta biztonságérzet, amit ő nyújtott nekem, megfizethetetlen, nem beszélve a speciális felkészültségről, amivel a babát várták. Már a kitolási szak elejétől benn volt az újszülöttes orvos, ha esetleg a baba különleges ellátást igényelne, hiszen ott minden perc számított.

2011. szept. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 30-40 ezer a szülésért. Terhesgondozás alatt (nem magánrendelés) kb. 20-at adtunk még összesen. Fiatal, lelkiismeretes orvos, nem pénzéhes.
2011. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%

14:45-ös vagyok

Olyan dokinál, aki tarifárt miond nem szüklnék, ennyi

Én ov főrorvosnál szültem mind a 2x, soha nem ekrült ilyen szóba.

ja és ő minden nap bejött hozzám, a mellettem lévő csajszihoz, aki előre leperkálta a dokinak 70-et,csak 3. napon jött be az orvosa.


Azok rontják el az ovrosoakat, akik elfogadják azok irreális feltétteli (10x összeg) illetve tömik őket pénzzel

2011. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mi 100e-t adtunk, és maximálisan megérdemelte a doki. Nem szülünk minden nap gyereket, ez egy különleges alkalom, és aki ebben lelkiismeretesen segített, egyáltalán nem sajnáltam tőle a pénzt.


Ha nincs a dokidnak tarifája, annyit adsz, amennyit tudsz, nem fogja meglepetés érni.

2011. szept. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Tudjátok, ahogy olvasom itt a válaszokat, csak mosolygok magamban... Én bizony szültem már fogadott dokinál és ügyeletesnél is, tehát van összehasonlítási alapom. Mivel 4x is megtörtént, így nem csupán egy alkalom után tudok ítélni :)

Szóval: a fizetős orvos semmivel sem fog jobban odafigyelni rád, mint az, aki épp ügyeletben van, persze, csak akkor, ha nincs épp tumultus a szülőszobákon. Ha csak te vagy egyedül, hidd el, az, aki épp bent van, ugyanolyan ellátásban fog részesíteni, mint az, akinek százezret vagy sok tízezret fizetsz... persze, ha emberséges! De : ki tudja előre megjósolni, hogy a fogadott orvos majd úgy fog hozzád állni ott és akkor, ahogy te szeretnéd?? Mert bizony elég sok negatív tapasztalatot hallottam már több kórház orvosairól.

Én a picit ügyeletesnél szültem és az az orvops mindenben a legmagasabb szinten az én igényeimnek és az én érdekeimnek vetette magát alá. Nem siettette a szülést, nem ő akart irányítani, mindent hagyott a maga útján zajlani (nem így az, akinél előtte szültem!). Sőt: szülés után maga ment a konyhára, hogy nekem ebédet és innivalót szerezzen!!!! (du. fél 4 körül) Utána (bár nem volt ügyeletes a hétvégén) reggel és délután be-bejött hozzám, ellenőrizni, minden rendben van-e.. Pedig egy fillért se kapott!!!

Szóval nem azon múlik, hogy az orvos hogy bánik veled, hogy mennyit kap, hanem az ő emberségén!

Az olyan dokit, aki pedig bejelentené, mennyit kér, bizony akkor azonnal ott is hagynám! Eleve: ez törvénytelen! Akár fel is lehetne őt ezért jelenteni (én nem tenném, de bizony, így van)..

2011. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Rejtett kamerát érdemes vinni, és bekapcsolni észrevétlenül, ha a doki rátér a témára + mehet a feljelentés.


Esetleg rálérdezni tud-e adni ÁFÁS számlás az adócsaló férge. Vagy "ha nem látja el a feleségem rendesen, megfizetek pár embert, akik majd ellátják a baját, tudjuk hol lakik" :))))))


Ez igenis korrupció, amit börtönnel, és a praxis teljes megvonásával kell büntetni. Csak sírnak mindig a gec1 orvosok, aztán meg kell nézni, mien házakban laknak, mien autókkal járnak.

2011. okt. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Ne legyetek se nyulak, se brikák, ne fizessetek semmit, ÁLLAMI alkalmazott az a nyomi pénzéhez orvos, és igen akkor is pénzéhes ha csak 10 ezret kér - ugyan mire fel? Állami fenntartású intézményben dolgozó állami alkalmazott, kai a mi adóinkból, járulákainkból él!!!!!!! nincs joga neki fusizni ráadásul egyben adót csalni, a hippokratészi eskü szerint kutya kötelessége bárkit ellátni, pláne sürgős esetekben pl szülés is ilyen
2011. okt. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!