Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha felkér az ember egy dokit,...

Ha felkér az ember egy dokit, az meg szokta mondani napra pontosan, hogy a szülés után mikorra kéri a megbeszélt pénzt?

Figyelt kérdés

Én felkértem egy dokit, aki közölte, hogy a szülés utáni napra várja akkor a pénzt. Ez normális dolog?

Terhes dossziémban pedig látott 4 üres boritékot és erre azt mondt, milyen előrelátó vagyok, hogy így készülök a szülésre. Hát nem vagyok benne biztos, hogy jó orvost kértem fel...26 hetes kismama


2008. márc. 8. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég!!! Komolyan van ilyen orvos? Ez irtó gáz. Nálunk szó sem volt ilyenről. Volt vizsgálatonkénti díj (a másodikkal magánrendelésre jártunk), és megkérdeztem, hogy a szülés mennyibe kerül. Ahogy gondoljuk. Tehát ára sem volt. És amikor hazaengedés előtt megvizsgált, utána bejött a szobámba, megnézte a babát, és én akkor adtam neki oda a pénzt. Az elsőt amikor szültem egy másik dokinál, ott a kórházba jártam, mindig adtam pénzt, de ha nem adtam volna, akkor sem kér, és szülésért sem kért, nála szintén a hazaengedés előtti vizsgálat után adtam oda a borítékot. Szerintem meg kéne gondolnod ezt a doki. Főleg, ha császárért többet kér........ Ezek után......
2008. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod elöször is! Nem kerül többe a császár, 50000.- ft-tól indul amit kér, az ár rám van bízva. + 4000.- ft alkalmanként a vizsgálat a kÓRHÁZBAN! A szülésért járó pénzt vizsont a szülés utáni napon kéri így szó szerint! A szülésznő pedig egyenesen rámakaszkodott! Ez a második baba nekem is az első igaz 9 éves már de nála semmi ilyesmi gond nem volt! Ja! És 3 éve ehhez a dokihoz járok...Nem késő esetleg váltani?
2008. márc. 8. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő váltani.

Egy kicsit bunkók. Már bocs, de tényleg. Lehet, hogy a szülésznő is azt várja, hogy kérd föl, és megkérdezd, hogy az ő tarifája mennyi....

Nem is olyan drága a dokid. Bár, nekem 2 éve volt 6000/vizsgálat, de nem volt a szülésnek ára.

Melyik kórházban fogsz szülni? Én a Máv-ban szültem, és nagyon jó volt.

2008. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én Szegeden szültem,pedig nem is abban a megyében lakom.Magánrendelőbe jártam,(7eft/vizsgálat)tiszta, igényes, színvonalas rendelőbe.A szülésért nem kért pénzt.A 6 hetes vizsgálaton adtam 40eft-t.Nem tudta hogy kap,mert amikor elköszöntünk akkor adtam oda a díszzacsit egy doboz bonbonnal együtt.Nem kért és nem is várta el.Ő azt mondta azért fizetek a magánrendelésen hogy ellásson.A második babán dolgozunk, nem is kérdés számomra kihez fogok járni.

Édemes átgondolnod a váltást,ennyi idősen más doki is biztosan vállalna!!!

2008. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt a szülést a Bajcsyba terveztem. Az elsőt az Istvánban szültem. A szülésznő tarifája a dokipénz fele (megkérdeztem tőle, de nem kértem fel)

Én fizetnék többet egy magánrendelésért, de ennek nincs és a kórházban fizetek neki4000.- ft-ot (ebből neki nincs semmi kiadása efektív, mivel mindent amit használ ugye a kórházé).

2008. márc. 8. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos a magánrendelőjére gyűjt :o)

Figyelj. Ha megbízol benne, és ezt elfogadhatónak tartod, akkor ne válts.

2008. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazából én úgy gondolom,hogy ez a doki egy gusztustalan féreg.Ha Bp-i vagy,és azt mondod,hogy hajlandó vagy magánrendelésre járni,és azt kifizetni,egy tiszta szép környezetben,akkor én tudok egy orvost javasolni.Sajnos én még diák vagyok,így nem tudjuk kifizetni a tarifáját,de még nem nagyon találkoztam itt Bp-n annyira jó orvossal mint ő.

www.domotorijeno.hu itt megtalálsz minden elérhetőséget.A tarifa:

Vizsgálatonként 7ezer,szülés70.Legalábbis nekem 13hetesen ezt mondta.Ha dolgoznék és nem suliba járnék,tuti hozzá járnék.

Ha nekem ilyet mondana egy doki,mint neked mondott a tied,tuti,hogy megkérdezném,hogy nem sül-e le a pofájáról a bőr.Nem mellesleg a szülésznőket én még nem is láttam...nemh ránk akaszkodjanak.

2008. márc. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem választott orvosom van és előre megmondta mennyit kér (nem a szülést kell megfizetni hanem a szabadidejét.Ezt ő mondta) és a varratszedéskor kell fizetnem.
2008. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én magán rendelőbe jártam,átlagban 7000Ft/vizsgálat. Azt mondta ő nem kér pénzt a szülésért,de ránk van bízva. Minden rendben volt, a férjem adta oda a kórházban a borítékot neki míg bent voltunk.

Jött a második baba és mivel minden ok volt oda mentem vissza.Itt is minden ugyanúgy volt,a férjem adta a borítékot a kórházban. Visszamentem varratszedésre a magánrendelőjébe kérdeztem a végén mivel tartozom. Erre mondja,hogy ez benne van a szülés árában.Mondtam köszönöm és akartam eljönni,mire közli,hogy akkor azt most rendezhetem.

Na én ott úgy ledöbbentem. Mondtam,hogy tudtom szerint rendezte a férjem,ő nem emlékszik,mondom majd megkérdezem és gyorsan leléptem.

Nem tudtam eldönteni hogy kevesli amit adtunk(mert nem adtunk túl sokat,mert nálam vannak határok) vagy szenilis. Aztán megbeszéltük a férjemmel,hogy nem értjük a dolgot. Mire csörög a telefonom a doki,hogy ne haragudjak,de összekevert egy másik nővel aki ugyanazon a napon szült.

DE akkor miért mondja,hogy nem vár borítékot,ha igen?

Mindenesetre már nem fogok hozzá járni. Óriásit csalódtam benne. Akkor már az is jobb ha elöre megmondja mennyit,mikor és hol. Bár én 30e-nél többet nem szánnék rá egy szülésre,elvégre ez a munkája.

2008. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A bizalommal egyre rosszabbul állok (vele) ahogy közeledik a szülés...Főleg, hogy így álla dolgokhoz. Azt, hogy az első gyereket császárral szültem pl legalább 6-szor mondtam el neki - pedig azért valljuk be annak nyoma van és ha ezt egy orvos nem veszi észre vizsgálat közben akkor ki? Hát a varrás kiszúrja a szemét! és még sorolhatnám. Amikor pár hete megemlítettem neki, hogy úgy érzem változás állt be az orvos-beteg kapcsolatban akkor közölte, hogy túl nagyok az elvárásaim. Én nem így gondolom, csak normális becsületes ellátásra vágyom. De úgy tünik, hiába hangsúlyozzák azt, hogy tB alapon mindenkinek jár a minőségi ellátás, itt úgytünik még pénzért sem jár.
2008. márc. 9. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!