Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem fogadtam orvost, mert...

Nem fogadtam orvost, mert mindenki atz mondta, hogy felesleges. Milyen ellátásra számíthatok szülésnél?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama
2008. márc. 7. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyanra. Gondolj csak bele, a szülés után adod a pénzt, ha adod. TEhát szülés közben fogalmuk sincs, hogy kapnak tőled valamit, vagy nem. Nekem keresztlányom született fogadott orvos nélkül, és le a kalappal, szó szerint kinyalták a seggüket. Nagyon aranyosak voltak, segítettek, támogattak, egy pillanatra nem éreztették, hogy várnának valamit.

Én sem fogadok dokit, a pénzt inkább a babámra költöm!!

Ne félj, semmi gond nem lesz:-)

2008. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon változó, van hogy az ügyeletes doki jobban ott van, mint a fogadott.én azért fogadtam, remélem nem kell majd csalódnom benne

19hetes kismama

boldog további babavárást

2008. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Amíg nincs baj, addig nincs baj. Ám egy komplikált szülésnél bármi megtörténhet, ha mondjuk az ügyeletes orvos kezdő és nem tapasztalt, vagy csak egyedül van, vagy a szülésznő nem túl ügyes, akkor véletlenül valamit félrenéz stb. Annyi minden történhet!

Szerintem egy gyermek születése körüli körülmény, hogy minden menjen a lehető legnagyobb rendben és oda is figyeljenek rád, ennek nincsen túl nagy esélye, ha nincs egy olyan dokid, aki az egész terhességedet végigkíséri és ő is vezeti le a szülést.


Ergo:Az én véleményem az, hogy felelőtlenség nem választott orvosnál szülni és szerintem minden pénzt megér, hogy egészséges kisbaba szülessen meg.Ne legyen születési károsodása!!!!!

Ez az én véleményem, de mindenki azt csinál, amit akar. Ha akar akkor fogad orvost, ha nem akkor nem. Szerencsére ezt mindenki maga döntheti el.

2008. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A fogadott orvos is hibázhat, lehet már 48 órája talpon van, mikor te éppen szülsz, vagy épp meghalt a macskája, vagy összeveszett a lányával...

Sosem lehet tudni. A pénztől nem lesz egészségesebb a gyereked...

De persze én is tiszteletben tartom mindenkinek a saját véleményét.

2008. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik válaszolónak üzenem, hogy nem attól lesz valaki jó orvos, hogy fogadott vagy ügyeletes. Ez nem két kaszt. Akit te lebénázol, mert épp ügyeletben van, az lehet, hogy valaki másnak a fogadott orvosa.
2008. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában ha megfogatsz egy orvost annak pénzt is adsz, és ezt ők is tudják! A pénzért jobb ellátást kapsz mint pénz nélkül! Ilyen az ember! Nem minden esetben van így!

22 hetes kismami

2008. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3-ik babámat várom,mind 3 terhességnél fogadtam orvot.

És sosem ugyanazt.Ez asszem nem a megelégedettség jele:(((

Pedig fizettem tisztességesen.De azt most megtanultam,hogy előre egyetlen fillért sem szabad adni.A Zalaegerszegi kórházban szülök,szültem,és úgy látom,hogy itt még pénzért sem lehet normális ellátást várni.

Pedig nem zaklatom sűrűn a dokim,25 hetesek leszünk,3 alkalommal találkoztunk eddig.

Tegnapra volt egy találkánk épp megbeszélve,ráadásul ambuláns rendelésére hívott oda,nem lettem volna neki plusz meló,nos 1 óra várakozás után hazajöttem.

Marhára ideges voltam,úgy beszéltük meg,ha ott vagyok hívom,hívtam is mikor a rendelőajtóban voltam már.

Senki nem várt őrá,egyszerűen csak rendelt,tudta,hogy én várok rá,ráadásul gyerekkel és a bunkója még az orrát sem dugta ki.Ha akkor beszélek vele,nem tudom hová küldöm.....

Csak azt bánim,hogy már adtam neki pénzt:(((

Mit lehet ilyen emberektől várni?Hogy lehet benn bízni?Egyáltalán orvos ez?Majd a szülésem is lekési 1-2 órával.....hát nekem csak rossz tapasztalatom van e téren.

2008. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sem fogadtam orvost, de szülésznőt akartam. Aztán kiderült, hogy úgymond íratlan szabály, ha az nincs, a másik sem lehet. Egyébként ahány kórház és város annyiféle szokás és ez befolyásolja a dokikat is. De lehet, hogy ugyanaz az orvos egyszer rendes, aztán meg bunkó. Egyébként a befolyásoló tényezők a jó dokikra is vonatkoznak.(munka, egyébb stressz, stb.)Ha meg kezdő dokihoz kerülnél és gond lenne, akkor is van egy "nagykutya" akit ilyenkor riasztanak. Állítólag ügyeletben is 2 szülésznő van (legalábbis nálunk), mindkettő nem lehet "béna"!Én már annyit gondolkodtam ezen és annyi féle véleményt hallottam, hogy már belefáradtam. Egyszerűen nem strsszelem magam rajta. Ahogy a szülésznő mondta:még egy gyerek sem maradt bennt. Pozitív hozzáállás és reméljük a legjobbakat. az izgulást hagyom a szülés óráira!

Üdv:32 hetes kismama

2008. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek jó babavárást kívánok.

Szülés után én is leírom majd a tapasztalataimat annak aki az "orvos fogadás- nem fogadás"-ról kérdez. :)

2008. márc. 7. 15:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem nem volt fogadott orvosom, és az ügyeletes orvos egy angyal volt, de tényleg. Amikor már jött ki a baba, egyszerre három orvos volt lent a szülőszobán, és mindegyik velünk foglalkozott.
2008. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!